منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمار رسمی گوگل: اندروید 11 پر استفاده ترین نسخه اندروید است

آمار رسمی گوگل: اندروید 11 پر استفاده ترین نسخه اندروید است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اندروید 11

سال گذشته گوگل جنجالی ترین و پر سر و صداترین نسخه اندروید یعنی اندروید 12 را منتشر کرد.این آپدیت جدید تغییرات زیادی را به همراه داشت و مورد پسند کاربران قرار گرفت. با این حال طبق نمودار توزیع اندروید 2022 اندروید 12 محبوب ترین سیستم عامل موبایل در گوگل نیست و این عنوان به اندروید 11 رسیده است با دی جی همراه باشید.

گوگل پیش از این آماری از توزیع و توزیع نسخه های مختلف اندروید به صورت منظم و ماهانه منتشر کرده بود. این آمار بسیار مفید بود و نشان می داد هر نسخه از اندروید چه سهمی از بازار دارد. البته گوگل به تازگی به دلیل استفاده اپل از تبلیغات، انتشار این آمار را متوقف کرده است! با توجه به اینکه دفعات آپدیت دستگاه های اپل به نسخه های جدیدتر iOS معمولا بهتر و بیشتر است، این مشکل همیشه به عنوان برگ برنده اپل تبلیغ می شود و در این بین به آمار گوگل نیز استناد می شود. به همین دلیل گوگل تصمیم گرفته این آمار را به صورت ماهانه به روز نکند!

با این حال، گوگل به تازگی انتشار نمودار توزیع اندروید را آغاز کرده است، اما این بار آن را در اندروید استودیو آپلود می کند. این نمودار در حال حاضر هر شش ماه تا یک سال به روز می شود و آخرین به روز رسانی مربوط به ماه جاری است.

آمار برای اندروید 11

طبق آمار جدید توزیع گوگل در سال 2022، اندروید 11 در حال حاضر پرکاربردترین و محبوب ترین نسخه اندروید است که تقریباً 28.3 درصد از گوشی های اندرویدی از آن استفاده می کنند. اندروید 10 با 23.9 درصد سهم بازار و پس از آن اندروید 11.

در جایگاه سوم اندروید 9 فوت است که 16.2 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و پس از آن اندروید 8 اوریو با 11.6 درصد قرار دارد. همانطور که می بینید، سهم بازار در حال کاهش به نسخه های قدیمی است که اصلاً تعجب آور نیست. زیرا هر سال نسخه جدیدی از اندروید منتشر می شود و اکثر افراد نیز به روز رسانی گوشی خود را دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.