منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا موتورولا موجی از دوربین های 200 مگاپیکسلی راه اندازی خواهد کرد؟

آیا موتورولا موجی از دوربین های 200 مگاپیکسلی راه اندازی خواهد کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
موتورولا در حال راه اندازی موجی از دوربین های 200 مگاپیکسلی است

این روزها دوربین های 108 مگاپیکسلی تقریباً در بین گوشی های رده بالا وجود دارند و زمان آن رسیده است که شاهد بهبود دیگری در تعداد مگاپیکسل باشیم. طبق گزارش ها، جهش بعدی حرکت به سمت دوربین های 200 مگاپیکسلی است و موتورولا ممکن است اولین شرکتی باشد که چنین ویژگی را به گوشی های خود اضافه می کند. با دی جی باشید

اولین گوشی مجهز به دوربین 200 مگاپیکسلی

اگرچه شایعات زیادی در مورد گوشی شیائومی با دوربین 200 مگاپیکسلی وجود داشت و گمان می رفت این شرکت چینی اولین سازنده ای باشد که این موج را راه اندازی می کند، اما اکنون به گفته یک منبع موثق در صنعت موبایل به نام Ice Universe، موتورولا عنوان اولین گوشی 200 مگاپیکسلی را به نام خود ثبت کنید. پس از این شرکت، شرکت های چینی و کره ای شیائومی و سامسونگ وارد میدان خواهند شد.

اگرچه هنوز تاریخ عرضه موتورولا ذکر نشده است، اما شواهد خوبی برای محصولات مشابه شیائومی و سامسونگ وجود دارد. انتظار می رود شیائومی گوشی 200 مگاپیکسلی خود را در نیمه دوم سال 2022 معرفی کند در حالی که سامسونگ تا سال 2023 چنین محصولی را عرضه نخواهد کرد.بنابراین این احتمال وجود دارد که موتورولا گوشی خود را در نیمه اول سال 2022 عرضه کند.

همچنین انتظار می رود موتورولا و سایر سازندگان از سنسور 200 مگاپیکسلی Isocell HP1 سامسونگ استفاده کنند. احتمالاً از خود می پرسید که چرا سامسونگ اولین شرکتی نیست که از این گوشی استفاده می کند، با وجود اینکه یک سنسور 200 مگاپیکسلی تولید می کند! البته این شایعات در حال حاضر شایعه است و برای ارزیابی بهتر نیاز به اطلاعات رسمی داریم.

گوشی موتورولا

سنسور ایزوسل HP1 اولین سنسور دوربین گوشی های هوشمند 200 مگاپیکسلی در جهان است. این سنسور 0.64 میکرومتر پیکسل دارد و انتظار می‌رود بتواند جزئیات شگفت‌انگیزی را در عکس‌ها ثبت کند و از ویدیوهای 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه پشتیبانی کند. سنسور نسل بعدی سامسونگ همچنین به فناوری جدید ChameleonCell برای عکاسی بهتر در نور کم مجهز خواهد شد. این فناوری جدید مبتنی بر پیکسل است و بسته به موقعیت از طرح بندی پیکسل های 2×2، 4×4 یا کامل استفاده می کند.

در شرایط نور کم، ایزوسل HP1 با ادغام 16 پیکسل به یک سنسور 12.5 مگاپیکسلی با پیکسل های بزرگتر از 2.56 میکرومتر تبدیل می شود. با این تنظیمات، دوربین قادر خواهد بود نور بیشتری را جذب کند و در نتیجه تصاویر روشن تر و دقیق تری را به نمایش بگذارد.

اگرچه هنوز جزئیات سخت افزاری گوشی هایی که از این سنسور استفاده می کنند مشخص نیست، اما می توان انتظار داشت که چنین حسگری در ابتدا تنها بر روی گوشی های پیشرو مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین این احتمال وجود دارد که گلکسی اس 23، شیائومی 13 و گوشی موتورولا اج با دوربین 200 مگاپیکسلی عرضه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.