منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیفون 13 مینی بهتر از آیفون 12 پرو مکس است!

آیفون 13 مینی بهتر از آیفون 12 پرو مکس است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مینی دوربین در آیفون 13

اپل از سنسورهای ویدئویی کاملاً جدیدی در iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max استفاده می کند و به ویژه سنسور مورد استفاده در دوربین اصلی این گوشی ها به طور قابل توجهی بزرگ است. سال گذشته ، iPhone 12 Pro دارای دوربین بسیار ضعیف تری نسبت به Pro Plus بود ، اما اپل تصمیم گرفت تفاوت بین مدل های Pro و Pro Plus را امسال به حداقل برساند.

اپل علاوه بر ارتقاء دوربین مدل های Pro ، سنسورهای جدید خود را به مدل های معمولی و مینی منتقل کرده است و حتی iPhone 13 Mini دارای سنسور 1.7 میکرومتری با ویژگی تثبیت کننده حسگر جذاب است. جالب است بدانید که این گوشی در تست دوربین DxOMark نکات بسیار خوبی را جمع آوری کرده و در کنار iPhone 12 Pro Max قرار گرفته است! درست است که آیفون 12 پرو مکس به لطف لنز تله فوتوی 2.5 برابر عملکرد بزرگنمایی بهتری دارد ، اما تراشه جدید اپل A15 در پردازش ویدئو بسیار بهتر عمل می کند که نتیجه خوبی را برای آیفون 13 مینی به ارمغان می آورد.

iPhone 13 Mini در DxOMark

هر دو آیفون 13 مینی و آیفون 12 پرو مکس 138 امتیاز در بخش عکس دریافت کردند. آیفون 13 مینی به دلیل نوردهی عالی ، رنگ های پر جنب و جوش و فوکوس خودکار ثابت مورد ستایش قرار گرفته است. البته همانطور که گفتیم این گوشی فاقد لنز تله فوتو است و 55 نقطه ای که وی در قسمت بزرگنمایی به آن اشاره کرد عمدتاً به دلیل دوربین ماوراء بنفش قدرتمند آن است.

نتایج iPhone 12 Pro Max در DxOMark

آیفون 13 مینی در رده ویدیو 117 امتیاز کسب کرد و آیفون 12 پرو مکس (113 امتیاز) را پشت سر گذاشت. جالب اینجاست که iPhone 13 Mini از این نظر کمی پایین تر از iPhone 13 Pro است و آن را به یکی از بهترین گوشی ها برای ضبط ویدئو تبدیل می کند (همراه با Xiaomi May 11 Ultra).

نتایج iPhone 13 Pro در DxOMark

اما صحبت از iPhone 13 Pro است و لازم به ذکر است که این تلفن با نمره کلی 137 در حال حاضر در رتبه چهارم رتبه DxOMark ، پس از Huawei P50 Pro ، Xiaomi May 11 Ultra و Huawei Mate 40 Pro Plus قرار دارد. گرفته شد البته این گوشی در قسمت عکس 144 امتیاز جمع آوری کرده و جزو بهترین ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.