منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استاندارد USB4 نسخه 2.0 با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه معرفی شد

استاندارد USB4 نسخه 2.0 با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استاندارد USB4 نسخه 2.0

گروه USB Promoter اخیراً نسخه دوم استاندارد USB4 را معرفی کرده است که سرعت انتقال اطلاعات تا 80 گیگابیت بر ثانیه را می دهد. این سرعت دو برابر است که در نسخه اول همان پروتکل ارائه شده است.

کابل‌های Type-C جدید که از سرعت 80 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند نیز سازگار با عقب هستند. بنابراین می‌توانید از این کابل‌های جدید در دستگاه‌های دارای پورت‌های USB 2.0، USB 3.2، USB4 1.0 و Thunderbolt 3 استفاده کنید و از حداکثر سرعتی که پشتیبانی می‌کنند بهره ببرید. عکس این موضوع نیز صادق است و کابل‌های USB-C قدیمی‌تر روی پورت‌های USB4 نسخه 2.0 کار می‌کنند، اما نمی‌توانند سرعت بالایی ارائه دهند.

استاندارد USB4 نسخه 2.0

بزرگترین مزیت پروتکل جدید سازگاری آن با نمایشگرهای با کارایی بالا، مناطق ذخیره سازی، هاب ها و داک ها است. به لطف پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه، می توانید یک کارت گرافیک خارجی را نیز به لپ تاپ متصل کنید و تجربه بازی مانند دسکتاپ داشته باشید. علاوه بر این، استاندارد جدید با آخرین نسخه های DisplayPort و PCIe بدون کاهش عملکرد نیز به خوبی کار می کند.

جزئیات بیشتر در مورد پروتکل جدید USB4 نسخه 2.0 در کنفرانس USB Developer Days 2022 که در تاریخ 1 نوامبر برگزار می شود، به اشتراک گذاشته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.