منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انتشار تصاویر کارت گرافیک جدید و اعلام نشده GeForce RTX 3080

انتشار تصاویر کارت گرافیک جدید و اعلام نشده GeForce RTX 3080

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتشار تصاویر کارت گرافیک جدید و اعلام نشده GeForce RTX 3080

شواهد نشان می دهد که انویدیا قصد دارد جدیدترین نسل کارت گرافیک GeForce خود را به زودی معرفی کند. این سری جدید GeForce RTX 3080 نام دارد و اگرچه هنوز جزئیاتی به طور رسمی اعلام نشده است ، اما امروز شاهد انتشار تصاویری از آن هستیم. بر اساس این تصاویر ، GeForce RTX 3080 دارای یک فن خنک کننده در یک طرف است و توسط یک هیت سینک مخصوص احاطه شده است.

GeForce RTX 3080

برخی منابع پیش بینی می کنند که سری GeForce RTX 3080 یا حداقل برخی از مدل ها در ماه ژوئن معرفی شوند ، اما هیچ چیز به طور رسمی توسط انویدیا تایید نشده است. با این حال ، ورود دسته جمعی این کارت ها به بازار در پاییز بسیار محتمل است.

نکته جالب در مورد عکس های منتشر شده توسط GeForce RTX 3080 طراحی منحصر به فرد آن است. در حالی که فقط یک فن در نقشه قابل مشاهده است ، گفته می شود که یک فن دیگر در زیر رادیاتور قرار دارد و مجاری قابل مشاهده برای جریان بهتر هوا در فن نصب شده است.

GeForce RTX 3080

انویدیا همیشه سعی کرده در طراحی کارت های گرافیک خود خلاق و مبتکر باشد ، اما به نظر می رسد سری 3080 در این زمینه یک گام بزرگ رو به جلو است و با آنچه امروزه در بازار می بینیم کاملاً متفاوت خواهد بود. البته یکی از نگرانی ها در این زمینه افزایش قیمت کارت های جدید انویدیا به دلیل این تغییرات عمده در سبک طراحی آنها است. سری فعلی RTX 2080 با قیمت پایه 699 دلار ارائه شد و RTX 3080 قطعاً این قیمت را تا حدودی افزایش می دهد. اما امیدواریم این افزایش قیمتها بیش از حد و غیرمنطقی نباشد.

GeForce RTX 3080

اگر بخواهیم فقط بر اساس ظاهر GeForce RTX 3080 قضاوت کنیم ، باید بگوییم که این کارت های گرافیک برای کاربران عادی و گیمرها در نظر گرفته نشده است. در واقع ، به نظر می رسد که این کارت ها برای کسانی طراحی شده اند که طرفداران و بازی بازان حرفه ای کامپیوتر خواهند بود و اهمیت زیادی به طراحی سخت افزار و کارت گرافیک می دهند. در هر صورت ، احتمالاً طولی نمی کشد که کارت های گرافیکی جدید انویدیا رونمایی می شوند و به زودی می توانیم به اطلاعات کامل در مورد سخت افزار و قیمت خرده فروشی آنها دسترسی پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.