منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اندروید 12L در راه رسیدن به دستگاه های صفحه نمایش بزرگ است

اندروید 12L در راه رسیدن به دستگاه های صفحه نمایش بزرگ است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اندروید 12L در راه است

همین هفته گذشته اندروید 12 به طور رسمی منتشر شد و حالا گوگل نسخه جدیدتری از این سیستم عامل را با نام اندروید 12 ال معرفی کرده است. حرف L که به نام این نسخه اضافه می شود، حرف اول Big Screens به معنی صفحه نمایش بزرگ است و همانطور که به راحتی می توانید حدس بزنید تمرکز اصلی گوگل در این نسخه بر روی تبلت ها است. shells و Chrome Device OS. با دی جی باشید

اندروید 12

اندروید 12 ال اوایل سال آینده و درست در زمان موج بعدی تبلت ها و گوشی های تاشو عرضه خواهد شد. پیش نمایش توسعه دهندگان این سیستم عامل پیش از این برای استفاده در شبیه سازها منتشر شده است و به زودی برای تبلت Lenovo Tab P12 Pro نیز عرضه خواهد شد. نسخه بتای عمومی برای دستگاه های پیکسل نیز در آینده وارد بازار خواهد شد، زیرا اندروید 12L به عنوان یک ارتقاء برای تلفن های معمولی منتشر خواهد شد. حتی اگر بیشتر ویژگی های آن در نمایشگرهای کوچک قابل مشاهده و کاربردی نباشد.

اندروید 12 ال

گوگل می گوید بیش از 250 میلیون تبلت، پوسته و دستگاه اندرویدی در جهان وجود دارد و تنها در سال گذشته 100 میلیون تبلت اندرویدی فعال شده است. این افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته است و در عین حال عرضه گوشی ها و لپ تاپ های تاشو با سیستم عامل کروم به وضوح افزایش یافته است. با در نظر گرفتن همه این موارد، ایده توسعه اندروید 12L کاملا منطقی به نظر می رسد.

رابط کاربری اندروید 12 ال

رابط کاربری این نسخه برای استفاده در صفحه نمایش های بزرگ کاملا بهینه و اصلاح شده است. این شامل اعلان ها، تنظیمات سریع، صفحه قفل، صفحه اصلی، پانل پیش نمایش / برنامه های اخیر و موارد دیگر می شود. صفحه‌های بزرگ، اعلان‌ها، صفحه‌های قفل و سایر صفحه‌های سیستم از طرح‌بندی جدید دو ستونی استفاده می‌کنند و برنامه‌های سیستم اندروید بهینه شده‌اند.

مالتی تسکینگ در اندروید 12 ال

Android 12L‌ همچنین دارای پیشرفت‌هایی برای انجام چند وظیفه یا کار با چندین برنامه به طور همزمان است و دارای نوار وظیفه جدیدی است که به شما امکان می‌دهد به سرعت بین برنامه‌های مورد علاقه کاربر جابجا شوید. علاوه بر این، این نسخه استفاده از حالت تقسیم صفحه را آسان می کند و تنها کاری که باید انجام دهید کشیدن و رها کردن یک برنامه از نوار وظیفه است. همه برنامه ها می توانند در اندروید 12L وارد حالت تقسیم صفحه نمایش شوند که گام بزرگ دیگری به جلو است.

کلاس اندازه صفحه نمایش در اندروید 12‌L

گوگل از توسعه دهندگان خواسته است تا برنامه های خود را برای سازگاری بهتر با اندازه های مختلف صفحه به روز کنند. Android 12L دارای سه کلاس اندازه پنجره اصلی است که در تصویر بالا مشاهده می کنید: کلاس Compact برای گوشی های معمولی، کلاس Medium برای گوشی های پوسته ای و تبلت های کوچک، و کلاس حالت Expanded Landscape برای تبلت ها و رایانه ها. همچنین یک API یا API جدید برای تشخیص چین‌خوردگی و لولای صفحه در برنامه‌ها وجود دارد که برنامه‌های اندروید را با دستگاه‌های MIDI سازگارتر می‌کند.

اندازه صفحه نمایش در اندروید 12‌L

پس از انتشار اندروید 12L، گوگل قصد دارد به کاربران فروشگاه گوگل پلی در مورد اپلیکیشن هایی که برای نمایشگرهای بزرگ بهینه نشده اند هشدار دهد (البته اگر با دستگاه بزرگ وارد این فروشگاه شوید). کیفیت برنامه ها نیز بسته به اندازه صفحه نمایش متفاوت خواهد بود و یک سیستم رتبه بندی جدید برای برنامه های صفحه نمایش بزرگ در نظر گرفته خواهد شد که همه آنها از سال آینده اجرایی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.