منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اندروید 13 (نسخه Go) معرفی شد; جدیدترین سیستم عامل گوگل برای گوشی های ارزان قیمت

اندروید 13 (نسخه Go) معرفی شد; جدیدترین سیستم عامل گوگل برای گوشی های ارزان قیمت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اندروید 13 (نسخه Go)

چند سالی است که گوگل نسخه سبک تری از اندروید را برای استفاده در گوشی هایی با سخت افزار ضعیف منتشر کرده است. این روند امسال نیز تکرار شد و پس از عرضه اندروید 13 در ماه آگوست، امروز شاهد معرفی نسخه ای هستیم که مخصوص گوشی های مقرون به صرفه ساخته شده است. این نسخه جدید اندروید 13 (Go Edition) نام دارد که تغییرات آن را به اختصار بررسی می کنیم. با دی جی همراه باشید.

زمان می گذرد و پنج سال از اولین نسخه اندروید گو می گذرد! در حال حاضر بیش از 250 میلیون دستگاه فعال ماهانه با پردازنده های پایین رده، رم و فضای ذخیره سازی کمی وجود دارد که برخی از نسخه های Android Go را اجرا می کنند.

اندروید 13 (نسخه Go) آخرین نسخه از این سری است که تمرکز اصلی تیم توسعه بر روی ثبات بیشتر، عملکرد بیشتر و سفارشی سازی بهتر است. آپدیت های سیستم گوگل پلی در این نسخه اضافه شده است و بدین ترتیب کاربران گوشی های مبتنی بر اندروید 13 (نسخه Go) قادر خواهند بود آپدیت های نرم افزاری مهم را جدا از آپدیت اصلی اندروید دریافت کنند.

اندروید 13 (نسخه Go)

فید Google Discover که می‌توانید آن را در نسخه اصلی اندروید در سمت چپ صفحه اصلی پیدا کنید، اکنون به دستگاه‌های مبتنی بر Go اضافه شده است. زبان طراحی Material You که قبلاً به دستگاه‌های اندرویدی محدود می‌شد، اکنون برای استفاده در گوشی‌های ارزان قیمت نیز آماده است.

با اضافه شدن این سبک طراحی جدید، می توانید تم کلی گوشی خود را بر اساس تصویر زمینه آن انتخاب کنید. البته، این به صورت خودکار اتفاق نمی افتد و زمانی که یک تصویر زمینه برای گوشی خود تنظیم می کنید، چهار طرح رنگی مشابه به شما پیشنهاد می شود که از بین آنها انتخاب کنید.

علاوه بر همه اینها، برخی از ویژگی های کلیدی معرفی شده در اندروید 13 راه خود را به نسخه Go باز کردند، از جمله مجوزهای اعلان و ترجیحات زبان برنامه. گوگل می گوید که اولین دستگاه های مبتنی بر اندروید 13 (نسخه Go) در سال 2023 وارد بازار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.