منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انویدیا کارت گرافیک های جدید RTX را برای دسکتاپ و لپ تاپ معرفی کرده است

انویدیا کارت گرافیک های جدید RTX را برای دسکتاپ و لپ تاپ معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارت گرافیک های جدید RTX انویدیا

انویدیا روز گذشته در جریان کنفرانس فناوری GPU خود (به اختصار GTC) از چندین پردازنده گرافیکی حرفه ای سری GPX با هدف طراحان و تولیدکنندگان محتوای حرفه ای رونمایی کرد. این شرکت پردازنده گرافیکی جدید RTX A5500 را برای دسکتاپ و چندین پردازنده گرافیکی دیگر را برای استفاده در لپ تاپ ها معرفی کرد که در ادامه به اختصار به آنها می پردازیم. با دی جی همراه باشید

پردازنده گرافیکی جدید RTX A5500 دارای 10240 هسته Koda، 80 هسته نسل دوم RT، 320 هسته تانسور نسل سوم و حداکثر 24 گیگابایت حافظه ویدئویی 768 گیگابایت بر ثانیه است. همچنین به لطف NVLink می توانید از دو عدد از این کارت گرافیک ها به صورت همزمان استفاده کنید و میزان حافظه ویدئویی را به 48 گیگابایت برسانید.

کارت گرافیک های جدید RTX انویدیا

در بخش لپ تاپ، انویدیا شش پردازنده گرافیکی جدید را معرفی کرده است که عبارتند از:

  • RTX A500
  • RTX A1000
  • RTX A2000 (8 گیگابایت)
  • RTX A3000 (12 گیگابایت)
  • RTX A4500
  • RTX A5500

بهترین مدل، A5500، در واقع یک نسخه لپ‌تاپ از پردازنده رومیزی است که دارای 7424 هسته کد، 58 هسته RT، 232 هسته تانسور و 16 گیگابایت حافظه ویدئویی 512 گیگابایت بر ثانیه است. کارت گرافیک های جدید انویدیا از نظر مصرف انرژی نیز عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت و در لپ تاپ های جدید استفاده خواهند شد.

کارت گرافیک های جدید RTX انویدیا

پردازنده گرافیکی رومیزی RTX 5500 امروز از توزیع کنندگان و مجموعه های سیستم در دسترس است و لپ تاپ های جدید با پردازنده های گرافیکی جدید RTX به زودی در دسترس خواهند بود.

انویدیا علاوه بر معرفی کارت های گرافیک جدید خود، سرویس اشتراکی جدیدی به نام Omniverse Cloud را نیز معرفی کرده است که به طراحان امکان دسترسی از راه دور به Omniverse را می دهد. این سرویس ابری به طراحان این امکان را می دهد که بدون نیاز به انتقال فایل های خود به طراحی تمام دستگاه های خود دسترسی داشته باشند و آن ها را ویرایش کنند. به علاوه، با این سرویس ابری، دیگر نیازی به سخت افزار مجهز به پردازنده گرافیکی RTX ندارید.

Omniverse

پلتفرم Omniverse از بسیاری از برنامه های مختلف گرافیکی و طراحی سه بعدی پشتیبانی می کند و فضایی را برای طراحان حرفه ای فراهم می کند تا به طور همزمان روی پروژه های خود به صورت تیمی کار کنند و به این ترتیب در هزینه های زیادی صرفه جویی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.