منو سایت

اولین تراشه Exynos با گرافیک AMD در راه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Exynos با گرافیک AMD

مدت هاست گفته می شود که سامسونگ در حال کار بر روی دو تراشه جدید از سری Exynos است که یکی از آنها مجهز به پردازنده گرافیکی AMD است. این شرکت کره ای اوایل امسال Exynos 2100 را معرفی کرد و سری Galaxy S21 را با این تراشه جدید روانه بازار کرد. در حال حاضر ، در کنفرانس مجازی Computex 2021 ، AMD همچنین ساخت تراشه Exynos با پردازنده گرافیکی یکپارچه این شرکت را تأیید کرده و زمان عرضه آن را در اواخر امسال اعلام کرد. با دی جی باشید.

اولین تراشه Exynos با گرافیک AMD

در طول Computex 2021 ، که دیروز در عمل انجام شد ، لیزا سو مدیرعامل AMD تأیید کرد که تراشه بعدی Exynos شامل گرافیک AMD RDNA2 خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

  • پردازنده های رایزن 5000 و چندین محصول دیگر توسط AMD معرفی شدند

خانم سو در این مراسم گفت:

AMD چندین سال است که با سامسونگ برای بهبود گرافیک در بازار تلفن همراه همکاری می کند و ما خوشحالیم که اعلام می کنیم که فناوری گرافیکی سفارشی خود را با ردیابی پرتو و سایه سرعت متغیر به تراشه پرچمدار بعدی این شرکت خواهیم آورد.

تراشه Exynos با گرافیک AMD

پردازنده گرافیکی جدید AMD در تراشه های Exynos ویژگی های پیشرفته ای مانند ردیابی پرتو و سایه زنی با سرعت متغیر را برای تلفن های همراه به ارمغان می آورد. در نتیجه ، می توان انتظار داشت که تراشه Exynos آینده سامسونگ دارای گرافیک با کیفیت بالاتر و بهره وری انرژی بهتر باشد. علاوه بر این ، این اولین بار است که پردازنده گرافیکی AMD در گوشی های هوشمند معرفی می شود. همچنین GPU مورد استفاده در Exynos بر اساس معماری RDNA2 است که جدیدترین معماری گرافیکی AMD است و در GPU های سری 6000 این شرکت استفاده می شود.

بنابراین ، با استفاده از پردازنده های گرافیکی مبتنی بر RDNA2 ، تراشه های Exynos سامسونگ می توانند پیشرفت قابل توجهی در عملکرد بازی و پردازش GPU مشاهده کنند. پردازش ضعیف گرافیک همیشه یکی از نقاط ضعف اصلی تراشه های سامسونگ بوده است و کار با AMD ، یکی از بهترین تولید کنندگان تراشه های گرافیکی ، می تواند به حل این مشکل کمک کند.

AMD در کنفرانس مجازی خود اعلام کرد که اطلاعات بیشتری در مورد تراشه جدید Exynos با گرافیک RDNA2 در اواخر امسال توسط سامسونگ ارائه می شود. این تراشه که احتمالاً Exynos 2200 نامیده می شود ، علاوه بر تلفن های هوشمند ، در لپ تاپ ها نیز قابل استفاده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.