منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین کارت گرافیک اینتل در راه است. آیا AMD و Nvidia به چالش کشیده می شوند؟

اولین کارت گرافیک اینتل در راه است. آیا AMD و Nvidia به چالش کشیده می شوند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اولین کارت گرافیک اینتل در راه است

امروزه ، وقتی صحبت از کارت های گرافیک قدرتمند بالا می شود ، همه ذهن ها به دو شرکت AMD و NVIDIA روی آورده است. در دو دهه گذشته ، این شرکت ها بازار کارت گرافیک را در دست گرفته و بر آن مسلط بودند. اما بدیهی است زمان آن رسیده است که سهم خود را به تولید کننده دیگری ، اینتل اختصاص دهیم! با دی جی همراه باشید.

اگرچه اینتل با تولید تراشه های گرافیکی ناآشنا نیست و در حال حاضر محصولاتی در این زمینه دارد ، اما محصولات این شرکت تراشه های موجود در کشتی هستند و عمدتا برای استفاده عمومی هستند؛ در حقیقت ، این تراشه ها برای انجام بازی های سنگین یا نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای اصلا مفید نیستند. رویکردی که مدیران اینتل قصد دارند در آینده نزدیک آن را تغییر دهند و نقش برجسته تری در بازار کارت گرافیک ایفا کنند.

کارت های گرافیکی Intel DG2 به زودی عرضه می شوند؟

پیت بروکر ، متخصص بازی های اینتل به تازگی یک پست شغلی برای مهندس ارشد توسعه بازی اینتل در توییتر ارسال کرده است. بر اساس آنچه در این اطلاعیه شغلی آمده است ، به نظر می رسد که کارت گرافیک Xe HPG DG2 زودتر از زمان انتظار منتشر می شود. همانطور که آقای پیت بروبکر اشاره کرد ، “بیا با ما در اینتل کار کن!” “DG2 به زودی می آید.”

تراشه گرافیکی اینتل

انتظار می رود کارت های گرافیک سری DG2 با بهترین محصولات AMD و Nvidia رقابت کنند و هر دو شرکت را به چالش بکشد. ما قبلاً می دانیم که اولین مدل های این سری در سال 2021 عرضه می شوند ، اما بحران جهانی کمبود تراشه این گمانه زنی را افزایش داده است که احتمال می دهد اینتل انتشار کارت های گرافیکی جدید خود را تا ماه های پایانی سال به تعویق بیندازد.

جزئیات خاصی در مورد مشخصات سخت افزاری و قابلیت های کارت های گرافیکی حرفه ای و رده بالا اینتل منتشر نشده است و اطلاعات ما به یکی از جدیدترین توییت های اینتل محدود می شود که ادعا می کند کارت های رده بالای این شرکت توسط سخت افزار رهگیری می شوند. Ray Tracing پشتیبانی می شود.

آیا اینتل سرانجام قادر به رقابت با AMD و Nvidia خواهد بود؟

این اولین بار نیست که اینتل تصمیم می گیرد در بازار کارت گرافیک ظاهر شود. در سال 2010 ، پس از توقف پروژه Larrabee ، این شرکت از فناوری خود برای تولید پردازنده های گرافیکی سری Xeon Phi استفاده کرد که البته موفقیت چندانی نداشت. اما این بار وضعیت متفاوت به نظر می رسد و اینتل قصد دارد وارد حوزه قدرتمند گرافیک رایانه ای شود. رویدادی که در نهایت به نفع مصرف کنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود. از آنجا که رقابت بیشتر در بازار وجود دارد ، تولیدکنندگان بیشتر سعی خواهند کرد محصولات بهتری را با قیمت پایین تر ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.