منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل تاخیر در عرضه iPadOS 16 را تایید کرده است

اپل تاخیر در عرضه iPadOS 16 را تایید کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
iPadOS 16

حدود یک ماه تا عرضه نهایی iOS 16 باقی مانده است، اما در مورد iPadOS 16 اینطور نیست. در سال های اخیر معمولاً نسخه های جدید iOS و iPadOS با هم معرفی می شدند، اما اخیراً شایعاتی مبنی بر عرضه نسخه جدید اپل منتشر شد. iPadOS با یک ماه تاخیر و این شایعات اکنون تایید شده است. با دی جی همراه باشید.

iPadOS 16 ماه آینده منتشر نخواهد شد

اپل به‌تازگی به‌روزرسانی بتای iPadOS 16.1 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد و اعلام کرد که iPadOS 16 بعد از iOS 16 منتشر می‌شود. این اساساً به این معنی است که اپل قصد دارد iPadOS 16.1 را به جای iPadOS 16.0 برای عموم عرضه کند.

اپل در بیانیه ای به TechCrunch گفت:

سال بسیار خوبی برای iPadOS است. این سیستم عامل با ویژگی هایی که به طور خاص برای آی پد طراحی شده است، به یک پلتفرم مستقل تبدیل شده و می تواند برنامه زمانی خاص خود را داشته باشد. پاییز امسال، iPadOS به عنوان نسخه 16.1 به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان پس از انتشار iOS منتشر می شود.

همانطور که مشاهده می کنید، اپل در بیانیه خود به تاخیر در عرضه iPadOS 16 اشاره کرده است، اما هنوز به زمان دقیق عرضه آن اشاره ای نکرده است. شایعات قبلی به راه اندازی این سیستم عامل در ماه اکتبر و احتمالاً در کنار macOS Ventura اشاره داشتند. علاوه بر این، مدل های جدید آیپد با تراشه M2 نیز در همین ماه عرضه خواهند شد، بنابراین عرضه iPadOS 16 در آن زمان منطقی به نظر می رسد.

iPadOS 16

گفته می شود که تاخیر در عرضه iPadOS 16 عمدتاً به دلیل مشکلات یکی از ویژگی های قابل توجه آن به نام Stage Manager است. با وجود باگ های مختلف، رابط کاربری گیج کننده و عدم سازگاری با دستگاه هایی غیر از iPad M1، این ویژگی نیاز به کار بیشتر و بهبودهایی دارد که منجر به تاخیر در انتشار iPadOS 16 می شود. البته این امکان نیز وجود دارد. که اپل، همانطور که در بیانیه خود اشاره می کند که چنین تصمیمی گرفته است تا سیستم عامل iPad را از سایه iOS حذف کند و ماهیت آن را ببخشد. دقیقاً همان کاری که با iOS و macOS انجام داد.

با این حال، تاخیر در انتشار سیستم عامل جدید iPad می تواند برای توسعه دهندگان مشکلاتی ایجاد کند. بسیاری از توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های مشترک را برای iOS 16 و iPadOS 16 توسعه می‌دهند، ممکن است نیاز به تأخیر در انتشار برنامه‌های خود داشته باشند تا با جدول زمانی انتشار هر دو سیستم عامل مطابقت داشته باشد.

در همین حال، اپل پیش از انتشار نسخه پایدار، هفتمین نسخه بتای iOS 16 را نیز برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. گفته می شود تمام کارهای نهایی روی این سیستم عامل انجام شده و طبق برنامه ریزی های انجام شده در ماه آینده آماده عرضه است. iOS 16 به احتمال زیاد در تاریخ 7 سپتامبر (16 شهریور) همزمان با عرضه سری آیفون 14 در دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.