منو سایت

اینتل جزئیات رابط Thunderbolt 4 را اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رعد و برق 4

اینتل رابط Thunderbolt 4 را در ماه ژانویه معرفی کرد ، اما بسیاری به معرفی درگاه جدید پاسخ دادند و گفتند سریعتر از Thunderbolt 3 نیست. بنابراین ، با در نظر گرفتن این سوال ، این سوال مطرح می شود که در این نسخه چه چیزی تغییر کرده است؟ امروز ، اینتل جزئیات بیشتری در مورد استاندارد جدید خود ارائه می دهد و توضیح می دهد که چگونه Thunderbolt 4 تمام روابط سخت افزاری فعلی را هدایت می کند.

اولین مورد در مورد Thunderbolt 4 این است که با USB4 سازگار است. هر دو استاندارد اواخر امسال با راه اندازی پلت فرم Tiger Lake معرفی می شوند. USB4 تا 20 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند و در صورت استفاده از سخت افزار مناسب می تواند تا 40 گیگابیت بر ثانیه برسد. این مربوط به سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه Thunderbolt 4 است (USB4 خود بر اساس Thunderbolt 3 است).

Thunderbolt 4 از دو مانیتور خارجی 4K یا یک مانیتور 8K پشتیبانی می کند. این رابط همچنین می تواند یک بستر اتصال PCIe با 32 گیگابیت بر ثانیه باشد که برای استفاده از کارت های گرافیک خارجی مناسب خواهد بود. علاوه بر همه این موارد ، از این پورت جدید می توان برای شارژ لپ تاپ با قدرت 100 وات استفاده کرد.

مشخصات تاندربولت 4

اسکله های تاندربولت 4 به طور معمول از چهار پورت پشتیبانی می کنند ، یکی برای ارسال داده ها و سه پورت دیگر برای دریافت داده ها. لوازم جانبی متصل به این دوکرها می توانند کامپیوتر را بیدار کنند (آن را از حالت آماده به کار خارج کنید). Thunderbolt 4 نیز به دلیل نیاز به دسترسی مستقیم به حافظه (DMA) از امنیت بیشتری برخوردار است.

استاندارد Thunderbolt 4 برای تولیدکنندگان کاملاً رایگان است ، اما آنها برای استفاده از نام و لوگوی رسمی آن باید هزینه پرداخت کنند. سیستم امنیتی DMA نیز برای عملکرد خود به Intel VT-d نیاز دارد ، بنابراین Thunderbolt 4 ممکن است محدود به سیستم های مجهز به تراشه های Intel باشد (AMD و اپل نیز باید راهی برای پشتیبانی از ویژگی امنیتی اجباری این پورت بیابند).

برای مقایسه Thunderbolt 4 با Thunderbolt 3 ، USB 3 و USB 4 ، می توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

مقایسه Thunderbolt 4 با Thunderbolt 3

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.