منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بحران کمبود تراشه تا سال 2023 ادامه خواهد داشت!

بحران کمبود تراشه تا سال 2023 ادامه خواهد داشت!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بحران کمبود تراشه

اگرچه اپل و گوگل این روزها تراشه های داخلی را برای استفاده در جدیدترین محصولات خود معرفی کرده اند، اما نمی توان این واقعیت را انکار کرد که در حال حاضر جهان با کمبود جهانی تراشه های سیلیکونی مواجه است. در اوایل سال جاری ، تعدادی از تولیدکنندگان تراشه نقل قول کردند که این بحران تا سال 2023 ادامه خواهد داشت و اکنون مدیرعامل اینتل دوباره همین حدس و گمان را مطرح کرده است. با دی جی باشید

مدیر عامل اینتل: بحران کمبود تراشه تا سال 2023 ادامه خواهد داشت!

در مصاحبه اخیر با CNBC، پت گلینگر، مدیرعامل اینتل، اثرات بحران کمبود تراشه بر شرکتش را تشریح کرد. وی فاش کرد که تأثیر این بحران جهانی در سه ماهه سوم سال 2021 بر بخش تراشه های رایانه کاملاً آشکار است. او همچنین تایید کرد که سهام اینتل در طول سه ماهه 8 درصد سقوط کرده است.

گلسینگر در این مصاحبه گفت:

ما در حال حاضر در بدترین وضعیت قرار داریم. سال آینده فصل به فصل بهتر خواهیم شد ، اما بعید است که عرضه و تقاضا بین سال 2023 متعادل شود.

پت گلسینگر
پت ژلسینگر ، مدیرعامل اینتل

اینتل در حال حاضر تنها شرکتی نیست که از کمبود تراشه رنج می برد. سامسونگ همچنین در اوایل سال جاری تایید کرد که سری گلکسی نوت 21 و گلکسی S21FE را در سال 2021 عرضه خواهد کرد که عمدتاً به دلیل بحران کمبود تراشه است (اگرچه به نظر می رسد گلکسی S21FE در راه است). در نهایت منتشر می شود) گفته می شود علاوه بر این دو شرکت ، اپل به نقطه ای رسیده است که قصد دارد تولید آیفون 13 را محدود کند.

اما در ماه های اخیر ، وضعیت به طور کامل به ضرر اینتل نبوده است. این شرکت اعلام کرد که علیرغم کاهش تولید تراشه های پردازنده، اینتل به دلیل تقاضای بالای مراکز داده و اینترنت اشیا توانست درآمد خود را تا 5 درصد افزایش دهد. علاوه بر این ، این شرکت 9.9 میلیارد دلار پول نقد تولید کرد و 1.4 میلیارد دلار سود به سهامداران خود پرداخت کرد.

جورج سی دیویس، مدیر ارشد مالی اینتل در بیانیه ای گفت:

درآمدهای سه ماهه سوم 2021 به دلیل محدودیت های حمل و نقل و تأمین بر تجارت ما 18.1 میلیارد دلار کمتر از پیش بینی شده بود.

به گفته مدیر اجرایی اینتل ، تقاضا برای لپ تاپ ها و دسکتاپ های رده بالا در طول سه ماهه ثابت مانده است. با این حال ، گلزینگر تأکید می کند که دیجیتالی شدن روزافزون جهان ، به لطف چهار فناوری کلیدی ، از جمله هوش مصنوعی ، زیرساخت ابری ، اتصال قوی و محاسبات منبع باز ، همچنان تقاضای بازار برای تراشه های سیلیکونی را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.