منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراشه پرچمدار جدید کوالکام «Snapdragon 8 Generation 1» نام خواهد داشت.

تراشه پرچمدار جدید کوالکام «Snapdragon 8 Generation 1» نام خواهد داشت.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاریخ ارائه اسنپدراگون 8 نسل 1

پیش از برگزاری اجلاس فناوری اسنپدراگون در 30 نوامبر، کوالکام تغییراتی را در استراتژی خود برای برندسازی تراشه های موبایل اعلام کرد و اشاره کرد که در حال حاضر بیش از 2 میلیارد دستگاه در سراسر جهان دارد. آنها از پردازنده های اسنپدراگون استفاده می کنند. با دی جی باشید

کوالکام شایعات اخیر مبنی بر در نظر گرفتن یک طرح ثبت نام جدید برای پلتفرم های موبایل خود را تایید کرده است. این نام شامل “شماره سریال و شماره نسل یک رقمی” خواهد بود که با جدیدترین تراشه پرچمدار سری اسنپدراگون 8 شروع می شود. بنابراین، کوالکام به طور ضمنی تایید کرد که تراشه پرچمدار بعدی این شرکت اسنپدراگون 898 یا چیزی شبیه به آن نخواهد بود، بلکه در عوض از نام اسنپدراگون 8 نسل 1 استفاده خواهد کرد. در ادامه این روند، جانشین آن یعنی Snapdragon 8 Generation 2 در سال 2022 عرضه خواهد شد.

باید دید استراتژی کوالکام برای نامگذاری تراشه های پایین رده تغییر خواهد کرد یا خیر. در حال حاضر چندین عضو از سری اسنپدراگون 7، 6 و 4 به طور همزمان وارد بازار می شوند و از این نظر روش نامگذاری برای مدل های پیشرو آسان نخواهد بود.

اسنپدراگون 8 نسل 1

همچنین گفته می شود که نام موبایل کوالکام در آینده کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در واقع، این شرکت می گوید که برندهای کوالکام و اسنپدراگون را از هم جدا می کند و در آینده اسنپدراگون یک برند مستقل خواهد بود که در صورت نیاز می تواند ارتباط ویژه ای با برند کوالکام داشته باشد.

مشکل بعدی حذف پسوند «5G» از انتهای نام چیپ موبایل است. امروزه شبکه های نسل پنجم به اندازه کافی بزرگ هستند و تقریباً تمام تراشه های موبایل از 5G نیز پشتیبانی می کنند، بنابراین نیازی به تاکید بر این ویژگی در انتهای نام محصول نیست. کوالکام متعهد شده است که از این پس تمامی پلتفرم های موبایل این شرکت پنج جی خواهند بود، بنابراین نیازی به افزودن افزونه 5G نیست.

به گفته کوالکام، اسنپدراگون 8 نسل 1 به طور رسمی در اجلاس فناوری اسنپدراگون در 30 نوامبر (9 دسامبر) رونمایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.