منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی داخلی برای بزرگنمایی عالی!

تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی داخلی برای بزرگنمایی عالی!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تلفن جدید ویوو با دوربین کشویی داخلی

اخیراً یک درخواست ثبت اختراع یا ثبت اختراع جدید توسط شرکت چینی VIVO ثبت شده است که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. این اختراع مربوط به یک تلفن هوشمند ویژه است که از یک دوربین کشویی با بزرگنمایی فوق العاده استفاده می کند. LetsgoDigital همچنین ارائه تصاویر پیش نمایش با کیفیت بالا از این گوشی را آغاز کرده است که در زیر مشاهده می کنید.

Vivo همیشه به خاطر طراحی های نوآورانه تلفن های هوشمندش مشهور بوده است و به عنوان مثال VIVO S10 که اخیراً منتشر شده است از صفحه ای فوتوکرومیک در پنل پشتی خود استفاده می کند که فقط سه ثانیه در زیر نور مستقیم خورشید می ماند. رنگش عوض میشه! بنابراین ، دیدن طراح یک دوربین با یک دوربین کشویی پیچیده عجیب نیست.

در اوایل سال جاری ، Vivo درخواست ثبت اختراع را در اداره مالکیت معنوی جهان (WIPO) برای “روش کنترل دوربین ، تجهیزات الکترونیکی و ماژول دوربین” ثبت کرد. این سند 23 صفحه ای در 29 ژوئیه 2021 (7 آگوست) برای عموم منتشر شد و مشخص شد که یک تلفن هوشمند با دوربین کشویی بالای تله فوتو را توصیف می کند.

حق ثبت اختراع Vivo برای گوشی جدید

در ثبت اختراع جدید خود ، Vivo خاطرنشان می کند که تلفن های هوشمند فعلی تنها از “دستاوردهای عملکرد پایین” پشتیبانی می کنند و بسیار محدود هستند ، بنابراین اختراع جدید به دنبال افزودن “دستاوردهای عملکرد بالا” به این دستگاه ها است. به عبارت دیگر ، شرکت چینی امیدوار است از یک سیستم دوربین ویژه ای که اختراع کرده است استفاده کند تا امکان بزرگنمایی بزرگتر و دقیق تر برای تلفن های هوشمند فراهم شود. در حال حاضر ، برخی از تلفن های Vivo مقیاس عالی و دوربین های تله فوتو دارند ، از جمله Vivo X30 Pro با دو لنز تله فوتو (بزرگنمایی 2x و 5x).

تلفن جدید که توسط Vivo ثبت شده است دارای سیستم دوربین کشویی است ، اما برخلاف دوربین های کشویی فعلی ، به جلو حرکت نمی کند و به عنوان دوربین سلفی عمل نمی کند. در واقع دوربین پشتی گوشی در سیستم کشویی قرار دارد و دوربین سلفی در زیر صفحه قرار دارد.

این سیستم دوربین دارای چهار کشو داخلی است و هر بار یک لنز اضافی برداشته می شود. در حقیقت ، اولین لنز همیشه به محض بیرون آمدن لغزنده در دسترس خواهد بود و در صورت نیاز کاربران می توانند با سایر نیازها تماس بگیرند.

تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی (شکل 1)
تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی (شکل 2)
تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی (شکل 3)
تلفن جدید Vivo با دوربین کشویی (شکل 4)

لنزها ممکن است تا حدی با هم تداخل داشته باشند و بزرگنمایی بیشتری را ارائه دهند. متأسفانه در اسناد ثبت اختراع مقدار دقیق بزرگنمایی نوری یا نوری مشخص نشده است ، اما این عدد باید بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که در گوشی های هوشمند فعلی با دوربین پریسکوپ مشاهده می کنیم.

هنوز مشخص نیست فلاش این دوربین کجاست. اما تصاویر مفهومی منتشر شده را می توان به عنوان یک فلاش حلقوی در اطراف اولین لنز مشاهده کرد که به هر حال می تواند از طراحی متقارن این دوربین پشتیبانی کند.

Vivo در حال حاضر چندین تلفن هوشمند دوربین کشویی در بازار دارد ، از جمله Vivo Nex ، Vivo V15 Pro و Vivo V17 Pro. تعداد تلفن های مجهز به دوربین کشویی بسیار کمتر از مدل های معمولی است و شرکت های کمی از این نوع طراحی استقبال می کنند. در واقع تا کنون از مکانیزم کشویی برای برداشتن دوربین سلفی از جلوی بدنه و ارائه صفحه نمایش کامل استفاده شده است و بسیاری از مردم معتقدند که دوربین زیر صفحه می تواند به معنای پایان این نوع دوربین های کشویی باشد. با این حال ، Vivo در ثبت اختراع جدید خود نشان می دهد که از دوربین کشویی می توان به عنوان جایگزینی برای دوربین عقب نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.