منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خط تولید ال سی دی سامسونگ زودتر متوقف می شود

خط تولید ال سی دی سامسونگ زودتر متوقف می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نمایشگر سامسونگ

سامسونگ دیسپلی پنل‌های LCD را تا پایان ژوئن، شش ماه قبل از زمان‌بندی، می‌بندد. در رابطه با دلیل چنین تصمیمی، منابع داخلی این صنعت فاش کردند که رقابت در زمینه تولید نمایشگر بسیار شدید است و گروه سامسونگ می‌خواهد تا حد ممکن ضرر را کاهش دهد. با دی جی همراه باشید

سامسونگ دیسپلی از این پس تنها بر روی تولید پنل های اولد و QD (نقطه کوانتومی) تمرکز خواهد کرد و انتظار می رود کارمندان بخش تولید ال سی دی به منطقه QD منتقل شوند.

طبق گزارشی که توسط Display Supply Chain Consultants منتشر شده است، قیمت یک پنل LCD در حال حاضر 36.6 درصد از ژانویه 2014، دوره اوج تولید قطعات است. افت شدید قیمت ها به دلیل ورود تولیدکنندگانی مانند شرکت چینی BOE و شرکت تایوانی AU Optronics است که به تازگی وارد عرصه تولید نمایشگر شده اند و قیمت های بسیار کمتری را به مشتریان خود ارائه می دهند.

نمایشگر سامسونگ

خط تولید ال سی دی سامسونگ در ابتدا قرار بود در سال 2020 به پایان برسد، اما با شیوع ویروس کرونا و نیاز به وسایل سرگرمی خانگی مقرون به صرفه (از جمله گوشی های هوشمند و تبلت های ارزان قیمت)، سامسونگ تصمیم گرفت آن را به تعویق بیندازد.

مقامات سامسونگ هنوز در مورد تعلیق نمایشگر LCD اظهار نظری نکرده اند و هیچ جزئیاتی در مورد برنامه سرمایه گذاری جدید این شرکت نداریم. اما انتظار می رود اطلاعات بیشتری پس از پایان سه ماهه دوم سال 2022 و با انتشار گزارش درآمد در اواخر جولای (اوایل مرداد) ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.