منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در نهایت، قانون اجباری USB Type-C در اتحادیه اروپا تصویب شد

در نهایت، قانون اجباری USB Type-C در اتحادیه اروپا تصویب شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قانون اجباری برای USB Type-C

اتحادیه اروپا سرانجام دستورالعمل جدید شارژر مشترک را در مجله رسمی خود منتشر کرد و به این ترتیب تاریخ لازم الاجرا شدن این دستورالعمل در نهایت تعیین شد. بر این اساس، از 28 دسامبر 2024 (8 دسامبر 1403) هر تلفن، تبلت، دوربین، گوشی، هدست، کنسول بازی دستی، بلندگوی قابل حمل، کتابخوان الکترونیکی، صفحه کلید، ماوس و سیستم موقعیت یابی قابل حمل که در اتحادیه فروخته می شود، باید در اروپا فروخته شود. دارای پورت USB Type-C در همین حال، اگر قدرت شارژ بیشتر از 15 وات باشد، باید از منبع تغذیه USB پشتیبانی شود.

ظاهراً چنین دستورالعملی مستقیماً بر اپل تأثیر می گذارد ، زیرا این شرکت همچنان در برابر استفاده از USB Type-C مقاومت می کند و ترجیح می دهد از پورت لایتنینگ اختصاصی خود استفاده کند. همانطور که برای سایر تولید کنندگان گوشی های هوشمند، آنها هیچ نگرانی در مورد آن ندارند و تنها کاری که باید انجام دهند اطمینان از سازگاری با فناوری شارژ USB Power Delivery برای توان های بالای 15 وات است.

قانون اجباری برای USB Type-C

البته، این دستورالعمل فقط شارژ سیمی را پوشش می دهد، بنابراین اپل ممکن است تصمیم بگیرد که به طور کلی درگاه شارژ را از آیفون خود حذف کند و فقط به شارژ بی سیم تکیه کند! این امر به طور موثر قوانین اتحادیه اروپا را دور می زند و همچنان به اپل اجازه می دهد تا گوشی های خود را بدون درگاه شارژ USB Type-C بفروشد.

ضمناً از 28 آوریل 2026 (8 اردیبهشت 1405) دستورالعمل مشابهی در خصوص استفاده از USB Type-C در لپ تاپ ها نیز اجرا می شود. در حال حاضر، گام بعدی این است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوانین، مقررات و مقررات اداری لازم برای انطباق با این دستورالعمل را تا تاریخ 28 دسامبر 2023 (7 ژانویه 1402) تصویب و منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.