منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ جدیدترین نسل حافظه LPDDR5X را معرفی کرد

سامسونگ جدیدترین نسل حافظه LPDDR5X را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آخرین نسل از حافظه های LPDDR5X سامسونگ

سامسونگ قبلاً اعلام کرده بود که حافظه های LPDDR5X را به عنوان نسخه پیشرفته تر LPDDR5 توسعه خواهد داد و امروز این شرکت اعلام کرد که فرآیند ساخت تراشه های DRAM جدید خود به پایان رسیده است. سرعت این نوع رم های جدید به 8.5 گیگابیت در ثانیه می رسد که بهترین رکورد ثبت شده در صنعت DRAM است. به این ترتیب، LPDDR5X به راحتی از رکورد قبلی ۷.۵ گیگابیت بر ثانیه که در ماه مارس ثبت شده بود، گذشت. با دی جی همراه باشید.

فناوری استفاده شده در LPDDR5X جدید نیست و حتی بسیاری از گوشی های هوشمند موجود در بازار از این پلتفرم برای حافظه رم خود استفاده می کنند. اما حافظه جدید امکان دستیابی به سرعت های بالاتر را با حداقل طراحی مجدد داخلی فراهم می کند. به گفته سامسونگ، مصرف انرژی کم و سطح بالای عملکرد LPDDR5X، آن را برای استفاده در دستگاه های غیرهوشمند مانند کامپیوتر، سرور و اتومبیل مناسب می کند.

آخرین نسل از حافظه های LPDDR5X سامسونگ

دانیل لی، مدیر تیم برنامه ریزی محصول حافظه در سامسونگ، اعتراف کرد که همکاری با کوالکام برای توسعه 8.5 گیگابایت LPDDR5X جدید به این شرکت اجازه داد تا بیش از یک سال ورود این محصول به بازار را تسریع بخشد. زیاد اصغر، معاون مدیریت محصولات کوالکام نیز گفت که این شرکت اولین شرکت فعال در صنعت موبایل خواهد بود که از سریع ترین نسل حافظه سامسونگ در تراشه های خود پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.