منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ در حال کار بر روی بهینه سازی پردازنده های گرافیکی AMD برای Exynos 2500 است

سامسونگ در حال کار بر روی بهینه سازی پردازنده های گرافیکی AMD برای Exynos 2500 است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اگزینوس 2500

سامسونگ و AMD اخیرا قرارداد همکاری خود را برای استفاده از فناوری گرافیک Radeon در پردازنده های سری Exynos گسترش داده اند. اگرچه جزئیات این همکاری به طور واضح توضیح داده نشده است اما به نظر می رسد اولین نتیجه استفاده از تراشه گرافیکی AMD در تراشه پرچمدار بعدی سامسونگ باشد که در حال حاضر با نام Exynos 2500 شناخته می شود.با دی جی همراه باشید.

گفته می شود تمرکز اصلی سامسونگ در این تراشه جدید بر روی بهینه سازی است. این یک نکته بسیار بحث برانگیز است، اما AMD در حال حاضر دارای سخت افزار با عملکرد بالا است و تنها مشکل آن کاهش آن به سطح قدرت گوشی های هوشمند است. بنابراین سامسونگ عملا نیازی به افزایش قدرت پردازش گرافیکی ندارد و به احتمال زیاد بر روی بهبود عملکرد تمرکز خواهد کرد که یکی از مهمترین آنها مدیریت دما خواهد بود.

AMD RDNA2

گزارش‌های غیررسمی ادعا می‌کنند که Exynos 2500 برای چندین سال در پرچم‌دار سری گلکسی S25 استفاده خواهد شد و مدل‌های سال آینده همچنان از تراشه سفارشی اسنپدراگون برای دستگاه‌های گلکسی استفاده خواهند کرد. در نسل های قبلی، سامسونگ مجبور بود هر سال یک تراشه پرچمدار جدید سری اگزینوس را برای استفاده در سری گلکسی اس آماده می کرد، اما امسال تمام گوشی های سری گلکسی اس 23 را با تراشه های اسنپدراگون عرضه کرد و قصد دارد زمان بیشتری را صرف توسعه پردازنده های داخلی خود کند.

در همین حال، AMD زمان زیادی برای کار روی پروژه دارد. همانطور که احتمالا می دانید پردازنده گرافیکی Exynos 2200 یعنی Xclipse 920 بر اساس معماری RDNA 2 ساخته شده بود اما اکنون نسل جدیدتر آن یعنی RDNA 3 معرفی شده است که می تواند در نسل بعدی تراشه های سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد. هدف AMD برای معماری نسل بعدی خود، بهبود عملکرد 54 درصدی در هر وات است، که دقیقا همان چیزی است که یک پردازنده گرافیکی موبایل به آن نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.