منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ دسترسی سرویس دهندگان به اطلاعات شخصی کاربران را محدود می کند!

سامسونگ دسترسی سرویس دهندگان به اطلاعات شخصی کاربران را محدود می کند!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حالت تعمیر در گوشی های سامسونگ

گوشی های هوشمند این روزها به یک دستگاه بسیار شخصی تبدیل شده اند که مملو از عکس ها، فیلم ها، حساب های رسانه های اجتماعی و سایر اطلاعات شخصی است. در چنین شرایطی که گوشی نیاز به تعمیر دارد، دادن آن به تعمیرگاه می تواند باعث اضطراب و نگرانی شود. شرکت کره ای سامسونگ با دانستن این موضوع در تلاش است تا قابلیت جدیدی را به گوشی های خود اضافه کند که اطلاعات شخصی را از دسترس تعمیرگاه ها دور نگه دارد. با دی جی همراه باشید.

وب سایت SamMobile یک بیانیه مطبوعاتی از وب سایت کره ای سامسونگ دریافت کرد که در آن این شرکت یک ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی به نام Repair Mode را اعلام کرد. این حالت جدید دسترسی محدودی به قسمت های داخلی گوشی را به قلع و قمع ها می دهد و در نتیجه از نشت اطلاعات شخصی جلوگیری می کند. همانطور که از نام این ویژگی جدید پیداست، هنگامی که Repair Mode فعال باشد، تعمیرکار تنها به آنچه در فرآیند تعمیر نیاز است دسترسی خواهد داشت و دیگر به فایل های شخصی مانند عکس و فیلم دسترسی نخواهد داشت.

گلکسی اس 21

ظاهرا این ویژگی جدید در ابتدا بر روی گوشی های سری گلکسی اس 21 کره جنوبی ارائه خواهد شد. اما گفته می شود سامسونگ قصد دارد در آینده پشتیبانی از Repair Mode را به مدل های دیگر نیز گسترش دهد.

سامسونگ در بیانیه مطبوعاتی خود اشاره کرده است که این قابلیت را می توان از طریق قسمت «مراقبت از باتری و دستگاه» در برنامه تنظیمات داخلی گوشی فعال کرد. پس از انجام این کار گوشی ریبوت می شود و این بار در حالت تعمیر کار می کند که تمامی اکانت های شخصی، عکس ها و پیام ها مخفی می شوند. در این صورت تنها اپلیکیشن های پیش فرض گوشی توسط تعمیرکار یا شخص دیگری قابل دسترسی خواهند بود و تنها صاحب گوشی می تواند آن را از «حالت تعمیر» خارج کند.

تاکنون سامسونگ تأیید نکرده است که آیا Repair Mode در مناطق دیگر در دسترس خواهد بود یا خیر، همچنین مشخص نیست که کدام گوشی از این ویژگی پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.