منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ سنسور 200 مگاپیکسلی جدید خود با نام ISOCELL HPX را معرفی کرد

سامسونگ سنسور 200 مگاپیکسلی جدید خود با نام ISOCELL HPX را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایزوسل HPX

شرکت کره‌ای سامسونگ به‌عنوان یکی از غول‌های فناوری جهان، اخیراً یک سنسور 200 مگاپیکسلی با نام ISOCELL HPX معرفی کرده است. این افشاگری پس از آن صورت می گیرد که تنها چند ماه پیش، در ژوئن 2022، شاهد معرفی سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 بودیم. Isocell HPX دارای اندازه پیکسل 0.56 میکرون است که می تواند مساحت ماژول دوربین را تا 20 درصد کاهش دهد و در نتیجه در گوشی هایی با بدنه نازک تر و کوچکتر قابل استفاده است.

Isocell HPX از فناوری پیشرفته DTI سامسونگ استفاده می کند که نه تنها هر پیکسل را به صورت جداگانه ایزوله می کند، بلکه حساسیت آنها را برای ثبت تصاویر واضح و دقیق افزایش می دهد. این سنسور 200 مگاپیکسلی جدید همچنین به لطف استفاده از سیستم فوکوس خودکار Super QPD قادر به فوکوس خودکار بسیار سریع و دقیق است.

ایزوسل HPX

علاوه بر همه اینها، سنسور جدید سامسونگ از فناوری Tetra Pixel نیز پشتیبانی می کند که امکان ادغام 16 پیکسل در یک پیکسل را فراهم می کند. چنین ادغام پیکسل های قدرتمندی می تواند تجربه عکاسی در نور کم را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. تحت چنین شرایطی، HPX می تواند به طور خودکار بین سه حالت مختلف روشنایی بر اساس نور محیط جابجا شود. سامسونگ می‌گوید اندازه پیکسل در محیط‌های با نور خوب 0.56 میکرون نگه داشته می‌شود که در نتیجه 200 میلیون پیکسل ایجاد می‌شود. از طرفی در محیطی با نور کم، اندازه پیکسل به 1.12 میکرون افزایش می یابد و تعداد آن به 50 میلیون کاهش می یابد. در نهایت، در یک محیط کاملاً کم نور، 16 پیکسل با هم ترکیب می شوند و یک حسگر 2.24 میکرونی را تشکیل می دهند و 12.5 میلیون پیکسل در تصویر نهایی تولید می کنند.

به گفته سامسونگ، این ویژگی ایزوسل پویا به HPX اجازه می دهد حتی زمانی که نور محیط بسیار محدود است، تصاویر واضح تولید کند.

ایزوسل HPX

علاوه بر این، سنسور ISOCELL HPX سامسونگ قادر به ضبط ویدیوی 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه است یا به طور معادل از عکاسی دوگانه HDR بلادرنگ در حالت‌های 4K و FHD پشتیبانی می‌کند. به گفته سامسونگ، HDR قدرتمند این سنسور سایه ها و هایلایت ها را در یک صحنه در سه سطح نوردهی کم، متوسط ​​و زیاد تنظیم می کند. سپس هر سه نوردهی را برای ایجاد بهترین تصاویر و ویدیوهای HDR ممکن ترکیب می کند.

سنسور Isocell HPX همچنین قادر است تصاویری با بیش از 4 تریلیون رنگ (عمق رنگ 14 بیتی) تولید کند که 64 برابر بیشتر از 68 میلیارد رنگ موجود در سنسور قبلی سامسونگ است.

سامسونگ تاریخ عرضه این سنسور جدید را اعلام نکرده است، اما انتظار داریم در هفته های آینده جزئیات بیشتری منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.