منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ فناوری ذخیره سازی UFS 4.0 را معرفی کرده است

سامسونگ فناوری ذخیره سازی UFS 4.0 را معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فناوری ذخیره سازی UFS 4.0

اندازه و ظرفیت فضای ذخیره سازی گوشی هوشمند یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب مشتری است، اما نوع فضای ذخیره سازی اغلب نادیده گرفته می شود. اکثر گوشی های هوشمند اندرویدی (و بسیاری دیگر از لوازم الکترونیکی) از استاندارد UFS (فشار جهانی فلش) استفاده می کنند و بیشتر پرچمداران امروزی از UFS نسخه 3.0 یا 3.1 استفاده می کنند.

اما دیروز سامسونگ UFS 4.0 را نیز معرفی کرد که از نسل هفتم حافظه V-NAND این شرکت و یک کنترلر ویژه با سرعت خواندن متوالی تا 4200 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا 2800 مگابایت بر ثانیه استفاده می کند. این فناوری ذخیره سازی جدید همچنین بهره وری انرژی را در سرعت خواندن ثابت تا 46 درصد نسبت به نسل قبلی بهبود می بخشد.

UFS 4.0 تا 23.2 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند در هر خط را پشتیبانی می کند که دو برابر UFS 3.1 است. سامسونگ به این پهنای باند بالا بسیار افتخار می کند و معتقد است که برای گوشی های هوشمند 5G که نیاز به پردازش داده های زیادی دارند، عالی خواهد بود. این شرکت کره ای همچنین انتظار دارد که این فناوری در کاربردهای واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و خودروهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

فناوری ذخیره سازی UFS 4.0

فناوری ذخیره سازی جدید سامسونگ را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که تا 1 ترابایت فضا را پشتیبانی کند، بنابراین امیدواریم به زودی شاهد گوشی های هوشمند بیشتری با 512 گیگابایت و 1 ترابایت حافظه داخلی باشیم.

طبق برنامه های سامسونگ، تولید انبوه حافظه UFS 4.0 در سه ماهه سوم سال 2022 آغاز خواهد شد، بنابراین می توان انتظار داشت که این فناوری جدید در پایان سال یا حداقل در سری گلکسی S23 در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.