منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ همچنان پیشتاز بازار گوشی های هوشمند است

سامسونگ همچنان پیشتاز بازار گوشی های هوشمند است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ پیشتاز بازار گوشی است

Counterpoint Research جدیدترین گزارش ماهانه خود را در مورد بازار گوشی های هوشمند منتشر کرد که بر اساس آن در آگوست امسال سامسونگ فاصله خود را با هواوی در رتبه دوم افزایش داد و 22 درصد سهم بازار را به دست آورد. با دی جی همراه باشید.

پس از اینکه هواوی به عنوان بزرگترین خرده فروشی جهان با سهم بازار 21 درصد در ماه آوریل رکورد زد ، موقعیت شرکت چینی کاهش یافته و اکنون شاهد رسیدن سهم هواوی به 16 درصد در آگوست هستیم. در همین حال ، سامسونگ در این ماه 2 درصد رشد کرد.

تابستان امسال فصل سختی برای تولیدکنندگان تلفن همراه بوده است و شیوع مداوم ویروس کرونا و اعمال قرنطینه و تعطیلی مشاغل ضربه بزرگی به آنها وارد کرده است. در همین حال ، هواوی با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم می کند و علاوه بر تحریم های جدید آمریکا علیه این شرکت چینی ، دولت هند ممنوعیت هایی را برای شرکت های چینی وضع کرده که منجر به ضرر در بازار شده است. هواوی ترک می کند

سهم شرکت ها در بازار تلفن در آوریل 2020

در شرایطی که شرکت های چینی در دومین کشور پرجمعیت جهان با مشکل دست و پنجه نرم می کنند ، سامسونگ حجم تبلیغات خود را در آن کشور افزایش داده و از سال 2018 به بهترین عملکرد در هند دست یافته است.

پس از سامسونگ و هواوی ، اپل با 12 درصد سهم بازار در رتبه سوم قرار دارد و نسبت به آوریل تغییری نکرده است. انتظار می رود معرفی گوشی های جدید سری آیفون 12 باعث افزایش فروش این شرکت در ماه های آینده شود. البته تا زمان عرضه آیفون های جدید ، پرفروش ترین و محبوب ترین مدل ها مانند iPhone SE (2020) و iPhone 11 همچنان به فروش خود ادامه می دهند.

در نهایت ، باید به شیائومی اشاره کرد که رشد چشمگیری داشت و توانست سهم بازار خود را از 8 درصد در آوریل به 11 درصد در آگوست برساند. البته می توان گفت که این افزایش فروش و ارتباطی با عملکرد خود شیائومی ندارد ، به دلیل مشکلاتی است که برای هواوی به وجود آمده است ، که باعث شده شرکت های چینی دیگر مانند شیائومی در بسیاری از زمینه ها جایگزین هواوی شوند. ..

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.