منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سونی در حال کار بر روی اولین سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی خود برای گوشی‌ها است

سونی در حال کار بر روی اولین سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی خود برای گوشی‌ها است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی سونی

اگرچه مدت زیادی است که در دنیای گوشی های هوشمند شاهد سنسورهای 108 مگاپیکسلی هستیم، اما شرکت ژاپنی سونی هنوز سنسورهای بالای 100 مگاپیکسل را برای استفاده در گوشی های هوشمند طراحی نکرده است. البته طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، این خرابی به زودی به پایان خواهد رسید و سنسوری از این نوع در راه است. به گفته منبع معروف Digital Chat Station، سونی رویکرد جالبی را در پیش گرفته و به جای مدل های پیشرو، اولین سنسور 100 مگاپیکسلی خود را برای استفاده در مدل های میان رده پریمیوم طراحی کرده است.

بدیهی است که این سنسور جدید بخشی از سری IMX8 سونی خواهد بود. این سری اخیراً با IMX800 راه اندازی شده است، یک سنسور 54 مگاپیکسلی 1 / 1.49 اینچی که در سری 70 استفاده می شود. Digital Chat Station سنسور 100 مگاپیکسلی سونی را توسعه نداده است، اما با توجه به اینکه برای گوشی های میان رده طراحی شده است، این سنسور خواهد بود. احتمالاً بزرگترین یا قدرتمندترین سنسور دوربین در خط تولید سونی نیست.

سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی سونی

به گفته منبع، سونی همچنین در حال کار بر روی دوربین های سری IMX9 است که ویژگی های بیشتری دارند و برای رقابت با سنسورهای رده بالای سامسونگ وارد بازار خواهند شد. سامسونگ در حال حاضر روی سنسور 200 مگاپیکسلی HP1 کار می کند که انتظار می رود در گوشی هایی مانند Motorola Moto 30 Ultra (احتمالا ماه آینده رونمایی شود) و Galaxy S23 Ultra (سال آینده) استفاده شود. البته این تمام ماجرا نیست و بدیهی است که شرکت کره ای روی سنسور جدیدی کار می کند که حتی از GN2 که یک سنسور بزرگ 1/1.12 اینچی است، بزرگتر خواهد بود.

البته سونی در حال حاضر یک سنسور دوربین بزرگ در نمایشگر خود دارد که یک سنسور 1.0 اینچی است که در Xperia Pro-I استفاده شده است. این سنسور در ابتدا برای دوربین RX100 VII طراحی شده بود و سونی برای قرار دادن آن در بدنه کوچک گوشی مشکلاتی داشت و این در طراحی Xperia Pro-I کاملاً مشهود است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.