منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سیستم خنک کننده جدید شیائومی با نام Loop LiquidCool معرفی شد

سیستم خنک کننده جدید شیائومی با نام Loop LiquidCool معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سیستم خنک کننده Loop LiquidCool

شیائومی سیستم خنک کننده جدیدی را برای گوشی های هوشمند معرفی کرده است. به گفته این شرکت چینی، این سیستم جدید که Loop LiquidCool نام دارد، دو برابر سیستم های تبرید معمولی مبتنی بر محفظه های بخار کار می کند. با دی جی باشید

طبق گفته های شیائومی لوپ، LiquidCool از یک سیستم لوله دایره ای متشکل از یک اواپراتور، یک کندانسور (کندانسور)، یک محفظه شارژ و لوله های گاز و مایع استفاده می کند. هنگامی که گوشی هوشمند یک بازی یا برنامه سنگین را انجام می دهد، مبرد (کولر) در اواپراتور در اثر گرما به گاز تبدیل می شود و در کندانسور پخش می شود. در داخل کندانسور، گاز دوباره مایع می شود، از طریق الیاف ریز در محفظه شارژ جمع آوری شده و به اواپراتور باز می گردد.

حلقه LiquidCool

شیائومی در یک پست وبلاگ توضیح می دهد:

فناوری Loop LiquidCool از یک اثر مویرگی برای کشیدن و تبخیر مایع خنک کننده مایع به منبع گرما استفاده می کند. سپس به طور موثر گرما را در یک منطقه خنک تر دفع می کند. سپس مایع خنک کننده دوباره متراکم می شود و در یک جهت به موقعیت اولیه خود باز می گردد.

آنچه فناوری Loop LiquidCool را از خنک کننده های مایع فعلی متمایز می کند، وجود کانال های مجزا برای گازها و مایعات است. شیائومی می گوید طراحی جدید خط لوله مقاومت جریان هوا را تا 30 درصد کاهش می دهد در حالی که ظرفیت انتقال حرارت را تا 100 درصد افزایش می دهد. Loop LiquidCool همچنین از ساختار شیر تسلا برای ارائه گردش یک طرفه سیالات بسیار کارآمد استفاده می کند.

شیر تسلا
استفاده از ساختار شیر تسلا در Loop LiquidCool باعث جریان یک طرفه سیال می شود.

بر اساس تست های انجام شده بر روی نسخه سفارشی شده Mi Mix 4، مشخص شد که سیستم خنک کننده جدید دمای گوشی را در طول 30 دقیقه شروع بازی Genshin Impact زیر 47.7 درجه سانتیگراد نگه داشته است. شیائومی همچنین می گوید که دمای پردازنده در این نسخه سفارشی 8.6 درجه سانتی گراد کمتر از نسخه استاندارد Mi Mix 4 بوده است.

شیائومی قصد دارد این سیستم انتقال حرارت جدید را در نیمه دوم سال 2022 در گوشی های خود معرفی کند. منتظریم ببینیم آیا این راه حل جدید می تواند مشکل گرم شدن گوشی در حین اجرای بازی های اندروید را حل کند یا خیر؛ بازی هایی که کم کم به عناوین کنسول می رسند و گرافیک و گیم پلی شگفت انگیزی ارائه می دهند. با مراجعه به مقاله بهترین بازی های اندروید می توانید با تعداد زیادی از این بازی ها آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.