منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شیائومی: ما تلفن های خود را در هیچ کشور خاصی مسدود نمی کنیم

شیائومی: ما تلفن های خود را در هیچ کشور خاصی مسدود نمی کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شیائومی

در پی گزارش هایی مبنی بر مسدود شدن تلفن های شیائومی در کشورهایی مانند کوبا ، ایران ، سوریه ، کره شمالی ، سودان و کریمه ، این شرکت چینی اعلام کرد سیاست های جدید این شرکت “مخصوص بازار نیست” و این اقدامی فرامنطقه ای است. هدف آن جلوگیری از قاچاق بازار سیاه و حفاظت از امنیت داده های مصرف کننده است.

سیاست صادرات شیائومی به مشتریان خود اجازه نمی دهد محصولات این شرکت را به کشورها و مناطقی که در لیست ممنوعه هستند صادر کنند. بر اساس گزارش رسانه ها ، در سال های اخیر بازار سیاه محصولات شیائومی پدیدار شده است و بسیار معمول است که مشتریان گوشی های این شرکت را در یک منطقه خریداری کرده و در مناطق دیگر استفاده کنند.

برخی رسانه ها دلیل اقدام اخیر شیائومی برای مسدود کردن تلفن ها در ایالات متحده را نسبت می دهند و مظنون هستند که واشنگتن به شرکت چینی فشار آورده است تا تلفن های مورد استفاده در کشورها و مناطق تحریم شده را مسدود کند.

فروشگاه شیائومی

اما در پاسخ به این اتهامات ، شیائومی می گوید این شرکت “موقتا” برخی از تلفن های هوشمند را قفل کرده است تا در مورد قاچاق احتمالی که می تواند به امنیت اطلاعات مصرف کننده و حقوق مصرف کننده آسیب برساند ، تحقیق کند. به گفته سخنگوی شیائومی:مطالعات نتایج قابل توجهی به همراه داشته اند و اکنون می توان قفل دستگاه های مسدود شده را باز کردبه ”

گزارش شده است که در سه ماهه دوم سال 2021 ، فروش گوشی های هوشمند شیائومی به دلیل رشد سریع فروش محصولات این شرکت در بازارهای خارج از چین ، برای اولین بار در رتبه دوم بازار جهانی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.