منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شیائومی گوشی های خود را در ایران مسدود می کند؟!

شیائومی گوشی های خود را در ایران مسدود می کند؟!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فروشگاه شیائومی

به نظر می رسد شیائومی ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و لوازم الکترونیکی در چین ، سیاست صادرات خود را جدی تر دنبال کرده و از استفاده از تلفن های هوشمند خود در نقاط خاصی از جهان جلوگیری کند. در حال حاضر این شرکت به طور فعال دسترسی به دستگاه های خود را که در برخی از کشورها قاچاق شده است مسدود می کند.

کشورهای لیست سیاه شیائومی شامل سوریه ، کوبا ، ایران، سودان ، کریمه و کره شمالی ، اما فروشندگان غیر مجاز همچنان تلفن های هوشمند شرکت را به این مناطق منتقل می کنند. البته ، شیائومی به طور رسمی در همه کشورهای جهان حضور ندارد و مشخص نیست که این لیست را بر چه اساسی تعیین کرده است.

سیاست های صادراتی شیائومی فروش یا صادرات دستگاه های این شرکت در مناطق تأیید نشده را ممنوع می کند. البته این سیاست هنوز به صورت عملی و م beenثر اجرا نشده است و دستگاه های شیائومی در حال حاضر می توانند تحت شرایط خاصی کار کنند. اما طبق گزارشات جدید ، این شرکت اخیراً اجرای این سیاست ها را برای جلوگیری از فعال شدن دستگاه های جدید در مناطق غیر مجاز آغاز کرده است.

گوشی شیائومی قفل است

تا کنون ، در چندین مورد ، کاربران گزارش می دهند که تلفن آنها تنها پس از چند روز خرید و استفاده از تلفن های هوشمند خود قفل شده است. این کاربران از طریق تلفن خود مطلع می شوند که سیاست های شیائومی به آنها اجازه نمی دهد محصولات خود را در منطقه خود بفروشند یا ارائه دهند ، بنابراین درخواست فعال سازی تلفن رد می شود. در زیر آنها برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر به فروشنده هدایت می شوند.

هنوز مشخص نیست که آیا این قوانین در مورد دستگاه هایی که قبلاً فعال شده اند یا در کشور دیگری فعال شده اند و در مناطق غیر مجاز استفاده می شوند ، صدق می کند یا خیر. اما هر چه که باشد ، چنین اقدامی می تواند فروش محصولات شیائومی را در کشورهایی که به طور رسمی در آن حضور ندارند (مانند ایران) ضربه بزند و بازار و مصرف کنندگان را دچار سردرگمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.