منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شیشه محافظ جدید Corning با نام Gorilla Glass Victos معرفی شد [تماشا کنید]

شیشه محافظ جدید Corning با نام Gorilla Glass Victos معرفی شد [تماشا کنید]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوریلا گلس ویکتوس

Corning امروز نسل جدیدی از گوریلا گلس را معرفی کرد. این بار البته شماره گذاری دیجیتالی وجود ندارد و به جای Gorilla Glass 7 نام Victus برای آن انتخاب شده است. این شیشه آلومینوسیلیکات جدید مقاومت قابل توجهی را در برابر خط و خش و ساییدگی از ارتفاع نوید می دهد و ویژگی های آن در مقایسه با محصولات رقیب و حتی نسل های قبلی شیشه گوریلا گلس به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

در آزمایشات ، ویکتوس نشان داده است که در برابر سقوط از ارتفاع تا 2 متر روی سطوح سخت کاملاً مقاوم است. این بدان معناست که هدفون های آینده اگر از ارتفاع تقریباً برابر با ارتفاع انسان روی سطح بتنی بیفتند ، آسیب نمی بینند و این بسیار عالی است.

به گفته سازنده ، شیشه محافظ سایر شرکت ها معمولاً هنگام سقوط از ارتفاع 0.8 متری می شکند! گوریلا گلس 5 80 درصد احتمال زنده ماندن از سقوط از ارتفاع 1.6 متری را داشت و گوریلا گلس 6 علی رغم بهبود مقاومت (به ویژه در برابر سطوح سخت) هیچ تغییری در ارتفاع تضمینی ایجاد نکرد.

شیشه ایمنی گوریلا گلس Victos

گوریلا گلس ویکتوس نیز بیشتر در برابر خط و خش مقاوم است. در آزمایش مقاومت Knoop (که بر نیروی اعمال شده تمرکز می کند و از الماس برای خراشیدن صفحه استفاده می کند) ، شیشه Corning جدید در 8N فقط یک خراش کوچک گرفت ، در حالی که یک نمونه شیشه رقیب به نصف رسید. او در اثر این فشار به شدت مجروح شد.

همانطور که گفته شد ، سامسونگ اولین شرکتی خواهد بود که گوشی هوشمند مجهز به Gorilla Glass Victos را روانه بازار می کند و این امر در آینده نزدیک اتفاق می افتد. دیگر تولیدکنندگان در حال کار بر روی گوشی های پرچمدار خود با شیشه ایمنی Corning جدید هستند ، اما هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

در زیر می توانید ویدئویی از مراحل آزمایش Gorilla Glass Victus را مشاهده کرده و آن را با محصولات رقیب مقایسه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.