منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عجیب اما واقعی: هک آیفون 13 پرو تنها در یک ثانیه!

عجیب اما واقعی: هک آیفون 13 پرو تنها در یک ثانیه!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیفون 13 پرو هک شد

اپل شرکتی است که همیشه حریم خصوصی را به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی دستگاه های خود تشخیص داده است. اگر رویدادهای اپل را تماشا کرده باشید، احتمالاً دیده اید که غول کوپرتینویی بارها آخرین محصولات خود، اعم از iPad، iPhone یا Mac را ایمن ترین دستگاه های تاریخ نامیده است! با این حال، در مسابقه هکاتون اخیر، برخی هکرهای چینی با کلاه سفید موفق شدند تنها در یک ثانیه به آیفون 13 پرو با iOS 15.0.2 نفوذ کنند! این یک دستاورد بزرگ برای این هکرها بود و 300 هزار دلار پاداش برای آنها به ارمغان آورد ، اما می تواند ضربه بزرگی به شهرت اپل باشد. با دی جی باشید.

هک آیفون 13 پرو تنها در یک ثانیه!

در جریان مسابقات هکری در چین که به عنوان جام تیانگ فو معروف است ، نه یک تیم بلکه دو تیم شرکت کننده موفق شدند iPhone 13 Pro را در چند ثانیه هک کنند. به گزارش سایت رسمی مسابقات، از تیم های شرکت کننده خواسته شد تا با iOS 15.0.2 به آیفون 13 پرو نفوذ کنند تا کنترل کامل گوشی را در دست بگیرند.

سه جایزه مختلف برای این چالش در نظر گرفته شده بود: 120،000 دلار برای اجرای کد از راه دور (RCE) ، 180،000 دلار برای کد از راه دور به علاوه فرار از sandbox و 300،000 دلار برای جیلبریک دستگاه از راه دور.

هک آیفون 13 پرو

در بین دو تیمی که بالاترین رتبه را کسب کردند ، تیم Pangu ، که به جیلبریک آیفون مشهور است ، تنها در یک ثانیه توانست iPhone 13 Pro را از راه دور جیلبریک کند! در حالی که بدیهی است که تیم های درگیر مدت ها در حال آماده شدن بوده اند، اما ورود آیفون 13 پرو که اپل آن را ایمن ترین گوشی جهان می نامد، با این سرعت بالا و حداقل تلاش واقعا شگفت انگیز است.

تیم دیگری از آزمایشگاه چینی Kunlun موفق شد از یک آسیب پذیری در مرورگر سافاری در iOS 15 سوء استفاده کند و به iPhone 13 Pro نفوذ کند. مدیرعامل شرکت Kunlun Labs که پیش از این مدیر فنی شرکت امنیت اینترنتی Qihoo 360 بود، تنها در 15 ثانیه موفق به نفوذ به گوشی پیشرفته اپل شد.

هر دو تیم برای دستاوردهای خود جوایز نقدی بزرگی دریافت کردند و چون هکرهایی با کلاه سفید هستند ، انتظار می رود با اپل تماس بگیرند تا هر گونه آسیب پذیری را به آنها اطلاع دهند. بنابراین ، غول کوپرتینویی در روزهای آینده این فرصت را خواهد داشت تا با انتشار به روزرسانی های نرم افزاری ، شکاف های امنیتی را پر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.