منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فناوری شارژ فوق سریع 240 واتی Oppo در حال آزمایش فنی است

فناوری شارژ فوق سریع 240 واتی Oppo در حال آزمایش فنی است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فناوری شارژ فوق سریع Oppo 240W

پس از تایید شرکت iQOO مبنی بر عرضه گوشی iQOO 10 Pro با پشتیبانی از شارژ فوق سریع 200 واتی (20 ولت 10 آمپر)، یکی دیگر از شرکت های معروف صنعت موبایل نیز شروع به ثبت این رکورد کرده است. شرکت چینی OPPO اخیراً اعلام کرده است که در حال کار بر روی فناوری شارژ 240 واتی (24 ولت 10 آمپر) است و این فناوری در حال حاضر در حال انجام آزمایش‌های فنی است. با دی جی همراه باشید.

بر روی کاغذ، حداکثر توانی که یک باتری دو سلولی با طراحی پمپ شارژ سه گانه می تواند ارائه دهد 300 وات است. با این حال، حداکثر توان ذکر شده در مشخصات رسمی پورت USB Type-C فعلی 240 وات است و این محدودیت ممکن است مانع از تجاوز Oppo از 240 وات شود. در واقع، محدودیت توان 240 وات USB Type-C را می توان به عنوان یک مانع در نظر گرفت. در برابر تولیدکنندگان تلفن همراه، از رقابت بیشتر در سرعت شارژ جلوگیری می کند.

فناوری شارژ فوق سریع Oppo 240W

وقتی صحبت از شارژ سریع می شود، گرمای تولید شده همیشه یکی از دغدغه های اصلی است و رویکرد شرکت ها برای مقابله با این موضوع نیز متفاوت است. اکنون می دانیم که Vivo مانند یک شرکت چینی دیگر روی فناوری شارژ 200 واتی کار می کند و اگرچه اوپو در حال آزمایش شارژ سریع 240 واتی است، به دلیل این استراتژی های محافظه کارانه برای جلوگیری از صدمات و حوادث احتمالی. سرعت شارژ واقعی به اندازه شارژر سریع Vivo 200W نیست. پس اگر بخواهیم در یک کلمه خلاصه کنیم، قدرت بالای شارژر تنها به معنای سریعتر شارژ شدن باتری نیست، عوامل متعددی دخیل هستند.

استاندارد فعلی شارژ سریع، USB PD 3.1، توسط انجمن USB-IF در می 2021 اعلام شد و قدرت شارژ را از 100 وات در PD 3.0 به حداکثر 240 وات افزایش داد.

همانطور که در ابتدا گفتیم، مشخصات USB Type-C در حال حاضر اجازه افزایش قدرت شارژر بیش از 240 وات را نمی دهد و اگر تغییری در مشخصات این پورت استاندارد ایجاد نشود، احتمالا به زودی شاهد پایان آن خواهیم بود. رقابت برای افزایش قدرت شارژرهای موبایل اگر این اتفاق بیفتد، فکر می‌کنید عرصه بعدی رقابت برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.