منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قفل پیکسل 6a با اثر انگشت ثبت نشده باز می شود!

قفل پیکسل 6a با اثر انگشت ثبت نشده باز می شود!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوگل پیکسل 6a

گوشی های سری پیکسل گوگل پس از عرضه با مشکلات نرم افزاری متعدد و بعضا عجیبی مواجه می شوند و این مشکل جدید نیست. اما مشکلی که در گوشی جدید این شرکت یعنی Pixel 6a گزارش شده است بسیار جدی تر از بقیه است. بررسی‌کنندگان این گوشی اخیرا دریافته‌اند که حتی بدون اثرانگشت ثبت‌شده، می‌توانید از سد اسکنر اثر انگشت عبور کرده و قفل گوشی را باز کنید! با دی جی همراه باشید.

این موضوع اولین بار در کانال یوتیوب Beebom که یکی از معتبرترین رسانه های خبری موبایل است، گزارش شد. در آزمایشی که تیم در این کانال انجام داد، قفل Pixel 6a با انگشت شست دو عضو تیم باز شد، در حالی که اثر انگشت آنها هرگز اسکن و روی گوشی ضبط نشد.

گوگل پیکسل 6a

البته مشکل به این گزارش ختم نشد و در پیگیری کانال یوتیوب Geekyranjit در آزمایشی مشابه توانست قفل گوشی را با شست هر دو دست باز کند در حالی که فقط یکی از آنها قبلاً وجود داشت. در تلفن ثبت شده است.


بیشتر بخوانید:

بررسی مختصر Google Pixel 6a; یک گوشی میان رده جذاب با نسخه خام اندروید


ناگفته نماند که این مشکل می تواند جدی باشد و امنیت اسکنر اثر انگشت را زیر سوال ببرد. اما جنبه مثبت ماجرا این است که چنین مشکلی معمولاً از طریق نرم افزار قابل حل است و گوگل می تواند در آپدیت خود برای پیکسل 6a آن را برطرف کند. اما در هر صورت، حتما این گزارش‌ها را جدی بگیرید و اگر یکی از گوشی‌های پیکسل 6a را دارید، مطمئن شوید که اسکنر اثر انگشت به درستی کار می‌کند. اگر در مورد عملکرد صحیح این سنسور شک دارید، می توانید تا رفع کامل مشکل از همان روش رمز عبور سنتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.