منو سایت

مایکروسافت روی موس تاشو کار می کند!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماوس مایکروسافت

اخیرا مایکروسافت محصولات جدید زیادی را در زمینه های مختلف معرفی کرده است که آخرین آن لپ تاپ Surface SE با سیستم عامل Windows 11 SE است. اکنون یک درخواست ثبت اختراع یا حق ثبت اختراع ثبت شده توسط غول ردموند نشان می دهد که این شرکت در حال کار بر روی ماوسی است که می توان آن را خم کرد تا کوچکتر کند و فضای کمتری اشغال کند. بنابراین به نظر می رسد که مایکروسافت از ایده صفحه نمایش تاشو استفاده می کند تا مجموعه جدیدی از لوازم جانبی رایانه را ارائه دهد: لوازم جانبی تاشو. با دی جی باشید

این پتنت که اخیراً توسط وب سایت فناوری آلمانی WindowsUnited کشف شده است، یک ماوس کامپیوتری مایکروسافت را با بدنه قابل تغییر شکلی توصیف می کند که می تواند به صورت فیزیکی خم شود. هیچ لولای قابل مشاهده ای روی بدنه دستگاه وجود ندارد و به گفته مایکروسافت، با خم کردن ماوس می تواند به یک وسیله جانبی جمع و جور و راحت تبدیل شود. این شرکت همچنین چندین تصویر مفهومی را به پتنت خود ضمیمه کرده است که نشان می دهد محصول نهایی چگونه می تواند باشد.

ماوس تاشو

علاوه بر این، در این پتنت آمده است که این ماوس جدید دارای پوشش بدنه قابل افزایش است تا از همه نظر بسیار شیک و یک دست به نظر برسد. ماوس تاشو مایکروسافت یک دستگاه بی سیم و بلوتوث خواهد بود که می تواند لمس و حرکت را تشخیص دهد.

اما سوال بزرگ این است که چنین ماوس تاشوی چه فایده ای دارد؟ مایکروسافت پاسخ می‌دهد که ماوس‌های رایانه فعلی خیلی بزرگ هستند و بنابراین برای استفاده با لپ‌تاپ قابل حمل مناسب نیستند. به گفته این غول فناوری، حتی موس های کوچک جمع و جور موجود در بازار نیز طراحی ارگونومیک ندارند و استفاده از آنها به سرعت باعث خستگی و ناراحتی می شود.

ماوس تاشو مایکروسافت

با استفاده از ماوس تاشو مایکروسافت، کاربران می توانند اندازه این لوازم جانبی را به نصف کاهش دهند و به راحتی آن را در کوله پشتی یا حتی جیب خود حمل کنند. با این حال، هنوز تاریخ عرضه این ماوس ذکر نشده است و در حال حاضر تنها یک پتنت است. در واقع، ما حتی نمی‌توانیم مطمئن باشیم که مایکروسافت می‌خواهد آن را بسازد و در آینده نزدیک به بازار عرضه کند.

نظر شما چیه؟ آیا نیاز به چنین ماوس تاشوی را احساس کردید یا فقط آن را یک ترفند بازاریابی در نظر گرفتید؟ در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.