منو سایت

مشخصات تراشه نسل جدید اپل M3 فاش شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل ام 3

مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین شماره خبرنامه Power On ادعا می کند که اپل در حال افزایش تست تراشه M3 خود است. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط یک توسعه دهنده در اپ استور، حداقل یک نسخه از این تراشه نسل بعدی با پردازنده 12 هسته ای، پردازنده گرافیکی 18 هسته ای و 36 گیگابایت رم مشاهده شده است.

گورمن معتقد است که مک های ساخته شده با فرآیند جدید 3 نانومتری در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 وارد بازار خواهند شد.

اپل ام 3

پردازنده Apple M3 به شش هسته با کارایی بالا مجهز خواهد شد، در حالی که شش هسته باقی مانده کم مصرف هستند. افزایش دو رقمی تعداد هسته مشابه ارتقایی است که از نسل M1 به نسل M2 شاهد بودیم و امیدواریم برای نسل بعدی اپلیکیشن ها و بازی ها کافی باشد. گورمن در خبرنامه خود اشاره کرد که برخلاف پیش بینی تحلیلگران، کسب و کار مک در سه ماهه گذشته 31 درصد سقوط کرد.

این روزنامه‌نگار معروف همچنین ادعا می‌کند که M3 Pro و M3 Max دارای ارتقاهای مشابهی خواهند بود (در مقایسه با سری M1 به M2)، که این نسخه دارای 14 هسته پردازشی و 40 هسته گرافیکی است، در حالی که M3 Ultra می‌تواند همه این‌ها را دو برابر کند. کند و به 80 هسته گرافیکی می رسد! اپل در حال حاضر این اطلاعات را تایید نکرده است و ما انتظار داریم که در جریان WWDC که انتظار می رود ماه آینده برگزار شود، جزئیات بیشتری منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.