منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موتورولا از نمونه اولیه گوشی تاشو در Tech World 2022 رونمایی کرد

موتورولا از نمونه اولیه گوشی تاشو در Tech World 2022 رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوشی تاشو موتورولا

موتورولا هر ساله با برگزاری کنفرانس Lenovo Tech World مجموعه ای از مفاهیم نوآورانه و آینده نگر را به نمایش می گذارد و امسال در این کنفرانس نمونه اولیه تلفن همراه را ارائه کرد. این مدل مفهومی که Motorola Rollable Concept نام دارد، می تواند به صورت عمودی اندازه صفحه نمایش خود را از 5 اینچ به 6.5 اینچ افزایش دهد. این تغییر اندازه با استفاده از دکمه فیزیکی کنار بدنه گوشی انجام می شود.

گوشی تاشو موتورولا

نمایشگر متحرک برای گوشی های هوشمند قبلا توسط ال جی معرفی شده بود، اما از زمانی که این شرکت کره ای بازار گوشی را ترک کرد، ظاهرا نمایشگر متحرک به فراموشی سپرده شده است. گوشی تاشو موتورولا نسبت به مدل‌های مشابه قبلی که تاکنون نشان داده شده‌اند، بهبود یافته است. این محصول جدید نشان می‌دهد که انعطاف‌پذیری پنل‌های اولد بسیار بیشتر از قبل شده است، زیرا در گوشی‌های مختلف موتورولا و لنوو نشانه‌هایی از این موضوع را دیده‌ایم.

گوشی تاشو موتورولا

جالب اینجاست که محتوای نمایش داده شده در گوشی با تغییر اندازه صفحه نمایش به صورت پویا و خودکار تنظیم می شود و هیچ وقفه یا اختلالی هنگام پخش فیلم یا تصویر ایجاد نمی شود. در حالی که بازار گوشی های هوشمند در سال های اخیر دچار رکود شده و نوآوری های آن به تغییر شکل دوربین محدود شده است، مدل های موبایل می توانند درهای جدیدی را به روی این صنعت و البته سایر صنایع مرتبط باز کنند. بنابراین انتظار داریم لنوو و موتورولا در این زمینه به تحقیقات خود ادامه دهند و بر خلاف بسیاری از مدل های مفهومی، آن را بی نتیجه نگذارند.

لپ تاپ رول آپ لنوو

امکانات این سبک طراحی جدید و کاربردهای بالقوه آن واضح و برجسته است. به عنوان مثال، لنوو در حال توسعه یک لپ‌تاپ با نمایشگر متحرک است که صفحه نمایش به صورت عمودی گسترش می‌یابد و اجرای همزمان چندین برنامه یا حتی گشت و گذار در وب را آسان‌تر می‌کند. البته هنوز جزئیات مهم گوشی های هوشمند و لپ تاپ های همراه ارائه نشده و تنها شاهد طراحی کلی آن ها هستیم.

نمایشگرهای قدیمی تاشو هنوز در مرحله تحقیق هستند و ممکن است سال ها با یک گوشی واقعی با چنین نمایشگری فاصله داشته باشیم. با این حال، نمونه های اولیه نشان داده شده توسط موتورولا و لنوو نشان می دهد که ما در حال نزدیک تر شدن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.