منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مک بوک پرو با تراشه M1 Max قوی تر از پلی استیشن 5 است!

مک بوک پرو با تراشه M1 Max قوی تر از پلی استیشن 5 است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مک بوک پرو و ​​پلی استیشن 5

سال گذشته ، اپل با حرکت به تراشه M1 ، جهش قابل توجهی در عملکرد Mac و iPad خود ایجاد کرد. امسال ، در رویداد مجازی بدون بار ، غول کوپرتینویی از تراشه داخلی جدید خود ، M1 Pro و M1 Max ، با جدیدترین مدلهای MacBook Pro رونمایی کرد. تراشه هایی که حتی از نسل قبلی M1 و روی کاغذ قدرتمندتر هستند، قدرت خام بیشتری نسبت به پردازنده گرافیکی سونی پلی استیشن 5 دارند! با دی جی همراه باشید.

اگر نمی دانید ، باید ذکر کنیم که اکنون می توانید یک تراشه پردازشی Apple M1 Max با GPU 32 هسته ای تهیه کنید که نسبت به تراشه M1 نسل قبلی افزایش قابل توجهی دارد (در بهترین حالت M1 از 8 هسته مزایای گرافیکی) به علاوه بر این ، به گفته اپل ، لپ تاپ های مجهز به M1 Max با بالاترین عملکرد گرافیکی 70 درصد کمتر از لپ تاپ هایی با پردازنده گرافیکی مجزا مصرف می کنند. غول مستقر در کوپرتینو همچنین می گوید M1 Max عملکردی مشابه یک لپ تاپ حرفه ای حرفه ای با کارت گرافیک جداگانه دارد ، در حالی که 100 وات انرژی کمتری مصرف می کند.

پلی استیشن 5

اپل برای تست عملکرد تراشه M1 Max و اثبات موارد فوق، مک بوک پرو را به 10 هسته پردازنده، 32 هسته گرافیکی و 64 گیگابایت رم با لپ تاپ های رده بالای MSI GE76 Raider و Razer Blade 15 Advanced مجهز کرده است. مقایسه کرد.

علاوه بر این، وب سایت Notebookcheck تخمینی از قدرت CPU تراشه های M1 Pro و M1 Max بر حسب ترافلاپس دارد که نتایج آن را در زیر مشاهده می کنید:

  • تراشه M1 با 8 هسته گرافیکی = 2.6 ترافلاپس
  • تراشه M1 Pro با 14 هسته گرافیکی = 4.5 ترافلاپس
  • تراشه M1 Pro با 16 هسته گرافیکی = 5.2 ترافلاپس
  • حداکثر تراشه M1 با 24 هسته گرافیکی = 7.8 ترافلاپس
  • تراشه M1 Max با 32 هسته گرافیکی = 10.4 ترافلاپس

تراشه M1 Max

همانطور که گفتیم ، مدرن ترین مدل تراشه M1 Max در حال حاضر با پردازنده گرافیکی 32 هسته ای تولید می شود که قدرت آن تا 10.4 ترافلاپس است. این قدرت پردازشی بیشتر از پلی استیشن 5 است که در بهترین حالت به 10.28 ترافلاپس می رسد. علاوه بر این ، تراشه M1 Max سرعت خواندن داده ها را تا 7.4 گیگابیت بر ثانیه افزایش می دهد که بسیار سریعتر از کنسول جدید 5.5 گیگابیت بر ثانیه سونی است.

با این حال ، شایان ذکر است که این نتایج بر اساس آزمایشات عملکردی است و نه بر اساس عملکرد واقعی تراشه ها. با این وجود ، تعجب آور است که دریابید که یک لپ تاپ باریک و سبک مانند MacBook Pro می تواند قدرت گرافیک بیشتری نسبت به یک کنسول بازی نهم (حداقل روی کاغذ) ارائه دهد. با عرضه مک بوک پرو مجهز به M1 Max، مطمئنا اطلاعات دقیق تری از عملکرد واقعی این لپ تاپ ها منتشر خواهد شد. در این صورت ، ما نتایج را به اطلاع شما خوانندگان عزیز دی جی می رسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.