منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نسل سوم اسنپدراگون 8 با هسته 3.7 گیگاهرتزی عرضه می شود

نسل سوم اسنپدراگون 8 با هسته 3.7 گیگاهرتزی عرضه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسنپدراگون 8 نسل 3

نسل دوم اسنپدراگون 8 جهش قابل توجهی در عملکرد و عملکرد بهتر نسبت به نسل قبلی خود به ارمغان آورد، اما اکنون شایعه شده است که کوالکام جاه طلبی های بسیار بیشتری برای تراشه جدید جایگزین آن دارد. یک منبع آگاه فاش کرد که نسل بعدی تراشه های پرچمدار کوالکام از معماری جدیدی برای واحد پردازش مرکزی (CPU) خود استفاده می کند و سرعت کلاک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بر این اساس گفته می شود که اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس بی سابقه 3.7 گیگاهرتز خواهد بود و از پنج هسته قدرت برای اطمینان از عملکرد بالا و دو هسته کوچکتر برای مصرف بهینه انرژی استفاده خواهد کرد.

اسنپدراگون 8 نسل 3

بر اساس آنچه که Digital Chat Station فاش کرد، شماره مدل اسنپدراگون 8 نسل سوم SM8650 است و از پردازنده گرافیکی Adreno 750 استفاده می کند. انتظار می رود TSMC همچنان مسئولیت تولید این تراشه نسل جدید را بر عهده داشته باشد، اما از فناوری ساخت N4P به جای N4 استفاده خواهد کرد، که هنوز یک فرآیند تولید 4 نانومتری است اما از نظر بازده عملیاتی کمی بهبود یافته است.

دلیل اینکه TSMC به سمت فرآیند 3 نانومتری حرکت نمی کند، چرخه تولید این شرکت است. N4P به اندازه کافی خوب و نسبتاً مقرون به صرفه است و کارخانه‌های تایوان آماده هستند تا تولید انبوه اسنپ‌دراگون 8 نسل 3 را پس از اتمام آزمایش‌های سازندگان گوشی آغاز کنند. بنابراین، TSMC ترجیح می دهد به استفاده از همان فرآیند تولید 4 نانومتری ادامه دهد و آن را بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.