منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی حالت خالص به کاربران گوشی های شیائومی کمک می کند

ویژگی حالت خالص به کاربران گوشی های شیائومی کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عملکرد حالت خالص در گوشی های شیائومی

شیائومی بر روی ویژگی جدیدی در رابط کاربری MIUI کار می کند که هدف آن کاهش نصب بدافزار بر روی گوشی های شرکت چینی است. این ویژگی که MIUI Pure Mode نامیده می شود ، از نصب برنامه های ناشناخته برای افزایش امنیت کاربران جلوگیری می کند.

حالت خالص MIUI در گوشی های شیائومی

به گفته شیائومی ، حدود 40 درصد از برنامه های نصب شده بر روی تلفن های مجهز به MIUI ممیزی امنیتی شرکت را پشت سر نگذاشته اند و وقتی بداند که حدود 10 درصد از این برنامه ها مخرب تلقی می شوند ، وضعیت بدتر می شود. شیائومی در حال آزمایش حالت خالص برای افزودن به MIUI 12.5 است تا از نصب برنامه هایی که می توانند حریم خصوصی و امنیت کاربر را به خطر بیاندازند جلوگیری کند.

حالت تمیز شیائومی

حالت خالص حالتي است كه در آن تلفن قابليت نصب برنامه هاي كاربردي از منابع مختلف را ندارد و به كاربر اجازه نمي دهد. با فعال کردن این حالت ، به کاربران تلفن شیائومی اطمینان داده می شود که برنامه هایی از منابع ناشناخته بر روی گوشی های آنها نصب نمی شود. البته ، شیائومی گفت که مجبور نیست از حالت خالص استفاده کند. بنابراین ، کسانی که خود را یک کاربر حرفه ای می دانند و از امنیت برنامه هایی که نصب می کنند اطمینان دارند می توانند این حالت را غیرفعال کنند.

تا کنون ، شیائومی فقط داوطلبان آزمون MIUI Pure Mode در چین را پذیرفته است و این آزمایش قرار است از 6 تا 10 سپتامبر (15 تا 19 سپتامبر) اجرا شود. اگر این ویژگی در بین کاربران اولیه مشاهده شود ، می توان انتظار داشت که به روزرسانی های بعدی MIUI Pure Mode به نسخه پایدار MIUI اضافه شود. اگرچه هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه آیا این ویژگی در خارج از چین در دسترس است یا خیر وجود ندارد ، اما بعید به نظر می رسد که شیائومی بخواهد ویژگی امنیتی را به کشور خود محدود کند.

به طور کلی ، به نظر می رسد حالت خالص یک ویژگی بسیار مفید است که می تواند به کاربران ناآشنا با آخرین فناوری ها ، به ویژه افراد مسن ، کمک کرده و امنیت آنها را تضمین کند. نظر شما چیه؟ فراموش نکنید که نظرات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.