منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیسیون اروپا خواسته است که تلفن‌ها و تبلت‌ها عمر طولانی‌تری داشته باشند و تعمیر آن‌ها آسان‌تر باشد

کمیسیون اروپا خواسته است که تلفن‌ها و تبلت‌ها عمر طولانی‌تری داشته باشند و تعمیر آن‌ها آسان‌تر باشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمیسیون اروپا می خواهد تلفن ها عمر طولانی تری داشته باشند

در پیش نویس پیشنهادی جدید خود، کمیسیون اروپا امکان وادار ساختن تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و تبلت ها را برای ساخت محصولات خود با دوام تر و قابل تعمیر تر بررسی خواهد کرد. هدف از ارائه این پیشنهاد، محدود کردن زباله های الکترونیکی است و به گفته مدیران کمیته، در صورت تصویب، می تواند ضایعات کربنی معادل آلایندگی 5 میلیون خودرو را کاهش دهد. با دی جی همراه باشید.

این پروژه بیشتر بر روی باتری ها و قطعات یدکی تمرکز دارد. بر این اساس، سازندگان گوشی و تبلت باید حداقل 15 قطعه اصلی را برای دستگاه های خود در مدت پنج سال پس از عرضه تولید و به فروش برسانند. این قطعات شامل باتری، نمایشگر، شارژر، پنل پشتی و سینی کارت حافظه و سیم کارت می باشد.

علاوه بر این، قانون پیشنهادی تولیدکنندگان را ملزم می‌کند که باتری‌های دستگاه خود را طوری طراحی کنند که حداقل 80 درصد ظرفیت خود را پس از 1000 چرخه شارژ حفظ کنند، یا باتری‌هایی را برای دستگاه‌های خود به مدت پنج سال تهیه کنند. همچنین، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نباید تأثیر منفی بر عمر باتری داشته باشند. با این حال، این قوانین شامل دستگاه های امنیتی و دستگاه های رول می شود و انعطاف پذیر نخواهد بود.

کمیسیون اروپا می خواهد تلفن ها عمر طولانی تری داشته باشند

ائتلاف محیط زیست برای استانداردها (ECOS) می گوید که اگرچه این پروژه معقول و دلگرم کننده به نظر می رسد، اما باید بیشتر از این پیش برود. به عنوان مثال گفته شد که هر دو پیشنهاد در مورد باتری باید در کنار هم اجرا شود. این به این معنی است که می توانید باتری را در یک چرخه عمر پنج ساله جایگزین کنید، با تولید کنندگان تضمین حداقل 1000 چرخه شارژ کامل. این ائتلاف همچنین پیشنهاد می کند که کاربران بتوانند دستگاه های خود را بدون نیاز به متخصص تعمیر کنند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و پروژه پیشنهادی به قانون تبدیل شود، کمیسیون اروپا برچسب های جدیدی را برای تلفن ها و تبلت ها مشابه برچسب هایی که برای تلویزیون ها، ماشین های لباسشویی و سایر لوازم الکترونیکی مصرفی طراحی شده اند، معرفی خواهد کرد. این برچسب ها میزان دوام دستگاه را نشان می دهد و شامل عوامل مختلفی مانند محافظت در برابر آب و گرد و غبار، مقاومت در برابر سقوط و البته عمر باتری در طول عمر دستگاه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.