منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوالکام اسنپدراگون 690 را معرفی می کند. اولین تراشه Five G در سری Snapdragon 6

کوالکام اسنپدراگون 690 را معرفی می کند. اولین تراشه Five G در سری Snapdragon 6

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کوالکام اسنپدراگون 690 را معرفی کرد

کوالکام امروز اولین تراشه FiveG خود را در سری اسنپدراگون 6 رونمایی کرد.این تراشه که Snapdragon 690 نام دارد بر اساس معماری 8 نانومتری ساخته شده و ادامه تراشه اسنپدراگون 675 است و البته این بار البته مجهز به پنج مودم GX51. عرضه Snapdragon 690 بخشی از برنامه کوالکام برای کاهش هزینه اتصال به شبکه های FiveG در تلفن های هوشمند است و انتظار می رود شرکت هایی مانند HMD ، LG ، Motorola ، Sharp ، TCL و Wingtech از این تراشه در محصولات آینده خود استفاده کنند.

Snapdragon 690 از شبکه های FiveG مستقل و مستقل و همه باندهای FiveG جهانی پشتیبانی می کند ، به شرطی که زیر 60 هرتز باشند. در واقع ، تراشه نمی تواند به شبکه های موج میلی متری متصل شود و کوالکام تصمیم گرفته است پشتیبانی از این نوع شبکه را به مدل های سری بالاتر Snapdragon 7 و 8 مانند Snapdragon 865 و Snapdragon 765G محدود کند. اسنپدراگون 690 نیز از نظر پردازش و عملکرد گرافیکی به ترتیب 20 و 60 درصد بهتر از اسنپدراگون 675 خواهد بود.

البته پشتیبانی از FiveG تنها ویژگی جدیدی نیست که Snapdragon 690 ارائه می دهد. تراشه جدید همچنین از فیلمبرداری HDR با وضوح 4K با سرعت 30 فریم بر ثانیه پشتیبانی می کند و می تواند از دوربین های تا 192 مگاپیکسل استفاده کند. علاوه بر این ، پیشرفت هایی در فیلم انجام شده است. پخش صاف و روان فیلم با حداقل پهنای باند از دیگر ویژگی های Snapdragon 690 است.

اسنپدراگون 690

Snapdragon 690 همچنین به نمایشگرهایی با نرخ تازه سازی بالاتر اجازه می دهد. این تراشه از نمایشگرهای 120 هرتز با وضوح FHD + و همچنین شارژ سریع + 4 پشتیبانی می کند. پشتیبانی از Wi-Fi 6 ، بر اساس سیستم FastConnect 6200 کوالکام ، یکی دیگر از ویژگی های بارز Snapdragon 690 از نظر اتصال است.

کوالکام از موتور هوش مصنوعی نسل پنجم خود به نام ARCSOFT در این تراشه جدید استفاده می کند. در این موتور از قطعه ای به نام Hexagon Tensor Accelerator یا به اختصار HTA استفاده می شود که می تواند آن را نرم و صاف کرده و کمتر در فیلترهای همزمان Snapchat ثبت شود. ARCSOFT همچنین شامل یک فبلت جدید است که انتقال از لنزهای فرابنفش ، عریض و تله را بسیار روانتر از قبل می کند.

تاریخ دقیق عرضه Snapdragon 690 هنوز مشخص نیست ، اما کوالکام پیش بینی می کند که اولین دستگاه های مجهز به این تراشه در نیمه دوم سال جاری عرضه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.