منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوالکام پردازنده دسکتاپ 12 هسته ای را در سال 2024 راه اندازی می کند

کوالکام پردازنده دسکتاپ 12 هسته ای را در سال 2024 راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کوالکام

کوالکام از سال گذشته شروع به ساخت تراشه‌های پردازنده برای رایانه‌های شخصی کرد، اما تاکنون تلاش‌هایش در این زمینه بسیار کند بوده و بیشتر تلاش می‌کند تا پردازنده‌های موبایل خود را برای استفاده در رایانه‌های شخصی بهینه کند. اکنون، یک منبع موثق ادعا می کند که این شرکت بالاخره پروژه پردازنده رایانه شخصی را جدی گرفته است و قصد دارد یک پردازنده دسکتاپ واقعا قدرتمند را ارائه دهد. این گزارش ادعا می کند که پردازنده مورد بحث در حال حاضر با کد Hamoa شناخته می شود و قرار است در سال 2024 وارد بازار شود. با دی جی همراه باشید.

چیپ پردازنده Hamoa دارای 12 هسته CPU با ترکیب 4+8 خواهد بود. خوشه بزرگ از هشت هسته قدرتمند تشکیل شده است، در حالی که خوشه چهار متشکل از هسته های کم مصرف است. این تراشه از پردازنده های گرافیکی مجزا نیز پشتیبانی می کند.

جدید

بر اساس گزارش ها، کوالکام در این تراشه جدید از طراحی فونیکس Core Nuvia استفاده خواهد کرد که توسط مهندسان سابق اپل که بر روی تراشه های مبتنی بر ARM اپل کار می کردند، ساخته شده است. کوالکام مدتی پیش استارت‌آپ نویا را خریداری کرد، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت از معماری جدیدی استفاده می‌کند که نوید افزایش 50 تا 100 درصدی عملکرد در 5 وات در هر هسته را می‌دهد. البته این بیانیه بر اساس داده های سال 2020 است.

در هر صورت گزارش جدید عملکرد بسیار امیدوارکننده کوالکام را در زمینه رایانه های شخصی نشان می دهد و بنابراین ممکن است در چند سال آینده شاهد اجرای صحیح ویندوز بر روی رایانه های شخصی مبتنی بر ARM باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.