منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گلکسی اس 8 بعد از نزدیک به 6 سال آپدیت جدیدی دریافت کرد!

گلکسی اس 8 بعد از نزدیک به 6 سال آپدیت جدیدی دریافت کرد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گلکسی اس 8

گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در اوایل سال 2017 عرضه شدند و پس از چند سال فعالیت، آخرین آپدیت فریمور خود را در می 2021 دریافت کردند. ما فکر می کردیم این آخرین آپدیت است، اما در اقدامی غافلگیرکننده، سامسونگ به تازگی آپدیت جدیدی را منتشر کرده است. برای این گوشی ها با دی جی همراه باشید.

همانطور که سامسونگ در لیست تغییرات فریمور جدید گلکسی اس 8 با شماره G95*FXXUCDVG4 اشاره می کند، «پایداری GPS بهبود یافته است» و تمام! البته به نظر نمی رسد حجم دانلود 420 مگابایتی فقط برای بهبود GPS باشد و احتمالاً سایر مشکلات در این به روز رسانی برطرف شده است. مشکلات البته آنقدر مهم نبودند که بتوان در تغییرات ثبت نام کرد. در هر صورت این آپدیت جدید تنها در حد رفع مشکل است و انتظار نداشته باشید که ویژگی های جدیدی به گوشی اضافه شود یا سیستم عامل آن از اندروید 9 به نسخه جدیدتر ارتقا یابد.

به نظر می رسد این تعمیر GPS شبیه به چیزی است که با گوشی های سری گلکسی J7 ارائه شده است (J7 محصول سال 2015 است). بنابراین شاید مشکل مذکور در بین محصولات سامسونگ بیشتر باشد و سایر گوشی های قدیمی نیز پچ رفع مشکل را دریافت کنند.

گلکسی اس 8

وب سایت گلکسی کلاب گزارش داد که چندین مدل دیگر گوشی های قدیمی سامسونگ نیز به زودی این آپدیت را دریافت خواهند کرد، از جمله گلکسی اس 7 از سال 2016 و حتی گلکسی اس 6 از سال 2015. البته گلکسی اس 9 نیز که جدیدتر است و مربوط به سال 2018 است، به روزرسانی خواهد شد. به روز شد. به هر حال، جالب اینجاست که هیچ یک از این گوشی ها در لیست رسمی مدل های پشتیبانی شده سامسونگ قرار ندارند و قدیمی ترین مدل سری S که هنوز به روز رسانی می شود، گلکسی اس 10 2019 است.

سامسونگ اخیراً اعلام کرده است که از این پس گوشی های پرچمدارش پشتیبانی طولانی تری دریافت خواهند کرد (4 به روز رسانی سیستم عامل و 5 سال وصله امنیتی). اما این پشتیبانی فقط شامل دستگاه‌هایی می‌شود که از سال 2021 به بعد (سری S21 به بعد) تولید شده‌اند. دستگاه های قدیمی (از جمله سری S10) و دستگاه های سری A و M در حال حاضر به مدت 4 سال پشتیبانی می شوند (اما باز هم، هیچ کدام به اندازه S8 قدیمی نیستند). در هر صورت، اینکه سامسونگ پس از گذشت نزدیک به شش سال در حال رفع مشکل گوشی های خود است، نکته بسیار جالب و دلگرم کننده ای است که می تواند منجر به نظر مثبت مصرف کنندگان نسبت به محصولات این شرکت کره ای شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.