منو سایت

گلکسی S25 هیچ دکمه فیزیکی نخواهد داشت!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گلکسی اس 25

سامسونگ همچنان به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان شناخته می شود و سری گلکسی اس گوشی های این شرکت یکی از پریمیوم ترین محصولات این برند است. اما سال هاست که شاهد تغییرات اساسی در طراحی سری گلکسی اس نیستیم و هر سال یک محصول تکراری با سخت افزار بهبود یافته دریافت می کنیم، شاید فقط دوربین کمی تغییر کرده باشد!

حال به نظر می رسد که غول فناوری کره ای قصد دارد با حذف یکی از مهم ترین ویژگی های گوشی های هوشمند، جهشی در طراحی این محصولات داشته باشد و شاید حتی مشتریان اپل را به خود جذب کند. طبق گزارش های اخیر، گوشی های هوشمند سری گلکسی اس احتمالا در آینده بدون دکمه فیزیکی عرضه خواهند شد!

این گزارش ادعا می‌کند که گوشی‌های سری گلکسی اس سامسونگ که فاقد هرگونه دکمه فیزیکی هستند، احتمالاً در سال 2025 عرضه می‌شوند. بنابراین ممکن است شاهد چنین تغییر بزرگی در سری گلکسی S25 باشیم که مطمئناً چالش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. برای سامسونگ

حال باید دید این شرکت کره ای چگونه قصد دارد با حذف دکمه های فیزیکی، عملکرد کلیدهای تنظیم صدا و دکمه پاور را به گوشی های خود اضافه کند. همچنین باید گزینه ای برای خاموش یا راه اندازی مجدد گوشی در شرایط خاص وجود داشته باشد. اگر سامسونگ قصد حذف دکمه های فیزیکی را داشته باشد، حتما به این موارد فکر کرده و شاید راه حل هایی برای آنها پیدا کرده باشد.

Galaxy S20 FE

حذف دکمه فیزیکی از دستگاه های الکترونیکی مصرفی قبلاً اتفاق افتاده است و شرکت ها همیشه به آن علاقه مند بوده اند. به عنوان مثال، چند سال پیش اپل با معرفی نوار لمسی سعی کرد کلید Escape را از صفحه کلید لپ تاپ های خود حذف کند، اما در نهایت پس از واکنش منفی کاربران مجبور به بازگرداندن این دکمه شد!

HTC یکی دیگر از شرکت‌های فعال فناوری است که زمانی تلاش کرد تا کاری مشابه انجام دهد. البته، این شرکت به طور کامل دکمه های فیزیکی را حذف نکرد. بلکه در گوشی HTC U12+ از دکمه هایی استفاده می کند که مکانیکی نیستند. اما این تغییر کوچک با بازخورد منفی کاربران مواجه شد و به عنوان یکی از بدترین قسمت های گوشی شناخته شد.

همانطور که می بینید، حذف دکمه فیزیکی همیشه یک چالش در طراحی گوشی ها و سایر محصولات مشابه بوده است و اکنون باید ببینیم سامسونگ برای آن چه برنامه ای دارد. و آیا این شرکت می‌تواند پس از تصمیم اپل در سال 2007 مبنی بر کنار گذاشتن دکمه‌های شماره‌گیری برای همیشه از شر چند دکمه فیزیکی باقیمانده خلاص شود؟ نطر شما چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.