منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوگل پشتیبانی از Android 2.3 و نسخه های قبلی را متوقف می کند

گوگل پشتیبانی از Android 2.3 و نسخه های قبلی را متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قطع پشتیبانی از Android 2.3

سیستم عامل اندروید یکی از معروف ترین پلتفرم های موبایل مدرن است و توانسته بازار این دستگاه های هوشمند را تحت سلطه خود در آورد. اولین نسخه این سیستم عامل در سال 2009 با HTC Dream به بازار آمد و تا کنون شاهد انتشار 12 نسخه بوده ایم.

با انتشار اندروید 12 ، زمان آن رسیده است که گوگل پشتیبانی از نسخه های قبلی را کاهش دهد و گزارش های اخیر نشان می دهد که این اتفاق ماه آینده رخ می دهد.

HTC Dream
HTC Dream در سال 2009 به عنوان اولین گوشی اندرویدی جهان منتشر شد.

کدام نسخه های Android قدیمی هستند؟

طبق مطلبی در انجمن Reddit ، گوگل قصد دارد پشتیبانی از نسل اول اندروید ، اندروید 1.0 ، اندروید 1.1 ، اندروید 1.5 و اندروید 1.6 و همچنین نسل دوم سیستم عامل را که شامل اندروید 2.0 ، اندروید است ، متوقف کند. 2.2 و اندروید 2.3 به تدریج ، بدیهی است که 27 سپتامبر 2021 پشتیبانی از این نسخه های قدیمی را متوقف می کند ، پس از آن نسخه های قبلی اندروید برای همیشه در تاریخ ثبت می شوند.

اگر پشتیبانی Google قطع شود ، چه اتفاقی می افتد؟

به محض اینکه گوگل پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر Android را متوقف کرد ، ارائه خدمات در تلفن های دارای این نسخه ها را متوقف می کند. بنابراین ، دستگاه های دارای Android 2.3 و بالاتر به Play Store ، Gmail ، YouTube و سایر برنامه ها و سرویس های Google دسترسی نخواهند داشت.

کاربران این تلفن ها نمی توانند هنگام استفاده از برنامه های Google وارد حساب کاربری خود شوند ، بنابراین اگر هنوز از یکی از تلفن های هوشمند نسل اول و دوم اندروید استفاده می کنید ، توصیه می شود که همچنان از خدمات Google استفاده کنید ، یک تلفن جدید تهیه کنید. با اندروید فعلی

اندروید قدیمی

چرا گوگل پشتیبانی از اندروید قدیمی را کاهش می دهد؟

گزارشات نشان می دهد که اقدام اخیر گوگل برای کاهش پشتیبانی از دستگاه های قدیمی اندروید ، افزایش امنیت کاربران است. در نسخه های جدید اندروید ، این شرکت خصوصیات امنیتی و حریم خصوصی خود را بهبود بخشیده است تا خود را در برابر تهدیدهای امروزی محافظت کند. اما دیگر نمی توان از نسخه های قدیمی اندروید محافظت کرد ، بنابراین نباید به هیچ عنوان از آنها استفاده کنید.

وظیفه کاربران قدیمی اندروید چیست؟

همانطور که گفته شد ، کاربران دستگاه های قدیمی تر که از اندروید 2.3 یا پایین تر استفاده می کنند ، چاره ای ندارند جز سخت افزار خود را ارتقا دهند و دستگاه جدیدی دریافت کنند. هنگامی که گوگل پشتیبانی از این تلفن ها و رایانه های لوحی را متوقف کرد ، امکان استفاده از بسیاری از ویژگی ها و خدمات وجود نخواهد داشت و عملکرد این دستگاه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین ، بهتر است دستگاه های قدیمی را رها کرده و به نسخه های جدیدتر اندروید مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.