منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD تراشه های سری Ryzen Z1 را برای کنسول های قابل حمل معرفی کرد

AMD تراشه های سری Ryzen Z1 را برای کنسول های قابل حمل معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Ryzen Z1

AMD امروز تراشه های سری Ryzen Z1 را معرفی کرد که برای نسل بعدی کنسول های بازی قابل حمل ساخته شده اند. دو تراشه پردازشی “Ryzen Z1” و “Ryzen Z1 Extreme” بر اساس معماری 4 نانومتری Zen 4 هستند و از پردازنده‌های گرافیکی RDNA 3 استفاده می‌کنند. به گفته AMD، این دو تراشه جدید به طور موقت در انحصار ایسوس خواهند بود، اگرچه ممکن است سایر سازندگان سخت افزار در آینده به لیست کاربران بپیوندند. با دی جی همراه باشید.

Ryzen Z1 یک CPU شش هسته ای مبتنی بر Zen 4 با دوازده رشته ارائه می دهد، در حالی که سمت GPU دارای چهار هسته RDNA 3 است. این تراشه پردازشی در مجموع 22 مگابایت کش دارد و به گفته AMD قادر به ارائه 2.8 ترافلاپس عملکرد گرافیکی است.

مدل بعدی Ryzen Z1 Extreme دارای یک پردازنده هشت هسته ای Zen 4 با شانزده رشته و دوازده هسته گرافیکی RDNA 3 با 24 مگابایت حافظه کش است. این تراشه پردازشی نیز ظاهرا دارای عملکرد گرافیکی 8.6 ترافلاپس خواهد بود. در مورد عملکرد واقعی، AMD نموداری از نتایج تست نمونه های مهندسی Ryzen Z1 و Ryzen Z1 Extreme را منتشر کرده است که در آن برخی از بازی های محبوب با وضوح 1080p و تنظیمات گرافیکی پایین اجرا می شوند و آمار عملکرد جمع آوری شده است (تصویر زیر پایین). ).

Ryzen Z1

هر دو تراشه جدید از اتصال USB 4 و همچنین حافظه های LPDDR5 و LPDDR5X پشتیبانی می کنند. همچنین از دیگر ویژگی‌های Ryzen Z1 و Ryzen Z1 Extreme می‌توان به فناوری ارتقای سوپر رزولوشن AMD Radeon، فناوری Radeon Chill، فناوری شفاف‌سازی تصویر Radeon و AMD Link اشاره کرد.

در بیانیه مطبوعاتی AMD اعلام شد که گوشی دستی Asus ROG Ally از دو تراشه جدید Z1 قدرت می گیرد. قیمت و زمان عرضه رگ الایی در تاریخ 11 می (21 اردیبهشت) اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.