منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Exynos 2200 به لطف پردازنده گرافیکی RDNA 2 پیشتاز بازار خواهد بود

Exynos 2200 به لطف پردازنده گرافیکی RDNA 2 پیشتاز بازار خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اگزینوس 2200

به گفته منابع کره ای ، آزمایشات اولیه نشان می دهد پردازنده گرافیکی سفارشی AMD با نام RDNA 2 که برای تراشه Exynos نسل بعدی سامسونگ توسعه یافته است ، 30 درصد سریعتر از Mali-G78 فعلی کار می کند. Mali-G78 در حال حاضر در تراشه Exynos 2100 و گوشی هایی مانند Galaxy S21 Ultra استفاده می شود.

حتی با فرض اینکه پردازنده گرافیکی نسل بعدی Mali-G710 دارای 20 درصد افزایش کارایی باشد ، تراشه Exynos مجهز به RDNA هنوز 10 درصد بهتر است و این می تواند نوید یک جهش بزرگ در آینده گوشی های سامسونگ را بدهد.

Exynos 2200 با پردازنده گرافیکی RDNA 2

گزارش امروز اما اشاره می کند که GPU AMD مشکل جالبی دارد و آن این است که نمی تواند عملکرد خوب خود را برای مدت طولانی حفظ کند. همین مشکل باعث کاهش 20 درصدی عملکرد در آزمون دوم و 30 درصد کاهش سرعت در آزمون سوم شد.

مدیرعامل AMD در جریان رویداد Computex اعلام کرد که معماری RDNA 2 را در تراشه Exynos آینده قرار می دهد و از فناوری ردیابی و سایه پرتو متغیر پیشرفته پشتیبانی می کند. تراشه جدید که احتمالاً Exynos 2200 نام دارد ، انتظار می رود در طیف گسترده ای از محصولات سامسونگ – از تلفن های هوشمند گرفته تا لپ تاپ ها – استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.