منو سایت

Micron از سریعترین حافظه UFS 4.0 رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
UFS 4.0

Micron اعلام کرد که ارسال نمونه های اولیه آخرین IC های سری 4.0 Flash Storage (UFS) خود را برای تولیدکنندگان دستگاه های هوشمند آغاز کرده است. دستگاه‌هایی که از این تراشه‌های NAND جدید استفاده می‌کنند از سرعت انتقال دو برابر در مقایسه با سیستم‌های مبتنی بر UFS 3.1 نسل قبلی بهره‌مند خواهند شد. داده های ارائه شده توسط Micron به گونه ای است که با استفاده از UFS 4.0 می توان به سرعت انتقال داده تا 4300 مگابایت بر ثانیه دست یافت. علاوه بر این، UFS 4.0 نسبت به نسخه های قبلی ذخیره سازی UFS کارآمدتر است و تاخیر کمتری دارد.

فناوری جدید ذخیره سازی UFS 4.0 Micron از جدیدترین NAND سه بعدی این شرکت استفاده می کند، درست مانند SSD های رایانه شخصی. این بدان معناست که آی سی های UFS 4.0 میکرونی از NAND شش صفحه ای 232 لایه سلول سه لایه (TLC) نوآورانه شرکت استفاده می کنند. به گفته نمایندگان Micron، این فناوری جدید در درجه اول به این معنی است که فضاهای ذخیره سازی UFS 4.0 می توانند “پاسخگویی بیشتر، زمان بارگذاری برنامه سریع تر و تجربه کاربری کلی بهتر” را ارائه دهند. مزیت دیگری که فناوری جدید UFS 4.0 میکرون را متمایز می کند، استفاده از کنترلر و سیستم عامل آن است.

با تمرکز بیشتر بر روی جنبه های عملکرد تراشه های جدید UFS 4.0 میکرون، مقایسه آماری زیر را می توان در نظر گرفت:

  • فناوری UFS 4.0 میکرون: NAND 232 لایه، سرعت خواندن تا 4300 مگابایت بر ثانیه، سرعت نوشتن تا 4000 مگابایت بر ثانیه.
  • فناوری UFS 3.1 میکرون: NAND 176 لایه، سرعت خواندن و نوشتن تا 1890 مگابایت بر ثانیه.

UFS 4.0

Micron می گوید: انتقال سریع داده به دستگاه های هوشمند کمک می کند سریعتر شارژ شوند (تا 20 درصد سریعتر) و برنامه ها را سریعتر (تا 15 درصد سریعتر) اجرا کنند. علاوه بر این، طبق گفته غول صنعت حافظه و ذخیره سازی، تأخیر نوشتن نیز تا 10 درصد در مقایسه با سایر آی سی های UFS 4.0 کاهش می یابد.

علاوه بر عملکرد خام، Micron مزایای مهم دیگری از آخرین فناوری ذخیره سازی تلفن همراه خود را برجسته می کند. به گفته Micron، آی سی های UFS 4.0 این شرکت 25 درصد بازده انرژی بیشتری دارند، که یک پیشرفت مهم برای کاربران دستگاه های تلفن همراه است که بیشتر وقت خود را در خارج از منزل سپری می کنند و به باتری ها متکی هستند.

Micron نمونه های اولیه UFS 4.0 را در انواع 256 گیگابایتی، 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی برای سازندگان گوشی های هوشمند ارسال می کند. به گفته این شرکت، تولید انبوه فضاهای ذخیره سازی UFS 4.0 برای نیمه دوم سال جاری برنامه ریزی شده است، بنابراین امیدواریم در سه ماهه چهارم سال 2023 یا اوایل سال 2024 شاهد استفاده از دستگاه هایی از این نوع ذخیره سازی باشیم. ما مشتاقانه منتظر آزمایش عملکرد هستیم. گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر UFS 4.0 و ببینید که آیا Micron به وعده‌های خود عمل می‌کند یا خیر.

فناوری UFS 4.0 سامسونگ نیز در ماه می معرفی شد. آی سی های این شرکت کره ای از حافظه فلش نسل هفتم V-NAND با یک کنترلر اختصاصی برای تسهیل خواندن متوالی تا 4200 مگابایت بر ثانیه و نوشتن متوالی تا 2800 مگابایت بر ثانیه استفاده می کنند. با این حال، سامسونگ ادعا می کند که بهبود بهره وری انرژی در فناوری UFS 4.0 این شرکت بیشتر از Micron است و بازده انرژی 46 درصد بیشتر از نسل قبلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.