منو سایت

Snapdragon 888 نیز بدون FiveG در دسترس است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسنپدراگون 888 بدون FiveG

بر اساس گزارشات اخیر ، کوالکام قصد دارد نسخه جدیدی از تراشه اسنپدراگون 888 بسازد که اتصال 5G ندارد و مقرون به صرفه تر خواهد بود. اگرچه شبکه های نسل پنجم در برخی از نقاط جهان راه اندازی شده است ، اما در بسیاری از کشورها هنوز بستر مناسبی برای این نوع شبکه ها وجود ندارد و در نتیجه پرداخت هزینه اضافی برای خرید گوشی FiveG اتلاف هزینه است!

به همین دلیل ، کوالکام تصمیم گرفته نسخه LTE از چیپست پرچمدار خود را برای کمک به تولیدکنندگانی که ترجیح می دهند محصولات خود را بدون FiveG به بازار عرضه کنند ، عرضه کند. همچنین شرکت چینی هوآوی که مجاز به استفاده از فناوری 5G شرکت های آمریکایی نیست می تواند از این تراشه جدید در محصولات خود استفاده کند و ظاهرا گوشی های سری P50 بر اساس این پلتفرم توسعه خواهند یافت.

هواوی P50

هواوی از همکاری با شرکت های آمریکایی در زمینه فناوری های مرتبط با 5G منع شده است و پس از اعمال تحریم های شدید دولت آمریکا علیه این شرکت ، از تراشه های ARM در گوشی های خود استفاده نکرده است. با این حال ، مدیران شرکت تأیید کرده اند که هیچ محدودیتی برای تجهیزات مرتبط با LTE وجود ندارد و هنوز می توانند از آن استفاده کنند. البته ، حتی اگر تلفن بر روی پلتفرمی بدون FiveG توسعه داده شود ، باز هم امکان استفاده از خدمات گوگل وجود ندارد و در نتیجه ، سری P50 هواوی از GMS پشتیبانی نمی کند.

هواوی به تازگی سیستم عامل داخلی خود را با نام Harmony OS 2.0 معرفی کرده است و احتمالاً از این سیستم عامل در پرچمداران آینده خود استفاده خواهد کرد. البته ، تا آنجا که ما می دانیم و قبلاً در مقالات جداگانه به آن پرداخته ایم ، بر خلاف تبلیغات هواوی ، Harmony OS 2.0 تفاوت اساسی با سیستم عامل های سری P40 و Mate 40 ندارد و هنوز بر اساس اندروید است (اما با Heavy and heavy تنظیمات Huawei) تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.